Flowchart algoritma öğrenmek için yapılmış bir program mıdır?

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
Okuduğum bölüm gereği şu an flowchartın derslerini alıyorum. Seneye de C dilini görecekmişiz galiba. Bilgisayar kullanırken ve flowcharttan düşündüğüm şeyleri yaparken çok zevk alıyorum. Flowchartta gelişmek bana neler kazandırır?

Flowchart sadece bir görselleştirme metodu. Bir standart. Açıkçası çok fazla gelişilecek bir şey değil. Algoritmaları öğrenmek, algoritma kurma becerisi kazanmak ve bunları herkesin anlayabileceği bir standart olan flowchartlar ile göstermek tabii ki karşılığını verecektir.

Herkesin anlayabileceği bir standart olan flowchartlar
Eğer toplu bir projede çalışmıyorsan gidip şekilleri tanımları kendi kafana göre eğip bükebilirsin, sonuçta önemli olan senin işine yaraması; @ctrlshift hocamın dediği gibi flowchart'lar sadece genel geçer bir standarttır. Flowchart'ları öğrendiğim günden beri aktif olarak kullanıyorum açıkçası kafandaki algoritmayı kağıda veya başka bir yere döküp onun üzerinde yorumlamak işleri çok kolaylaştırıyor. Programlama dillerine başlamadan bu tür şeyleri öğrenmen güzel.

Eğer toplu bir projede çalışmıyorsan gidip şekilleri tanımları kendi kafana göre eğip bükebilirsin, sonuçta önemli olan senin işine yaraması; @ctrlshift hocamın dediği gibi Flowchart'lar sadece genel geçer bir standarttır. Flowchart'ları öğrendiğim günden beri aktif olarak kullanıyorum açıkçası kafandaki algoritmayı kağıda veya başka bir yere döküp onun üzerinde yorumlamak işleri çok kolaylaştırıyor. Programlama dillerine başlamadan bu tür şeyleri öğrenmen güzel.

Anlıyorum. B1 İngilizce seviyesine sahibim ve ileride programlama/kodlama ile uğraşmak istiyorum. Bu sıralar vizeler var ama onun dışında çok fazla boş zamanım oluyor. Boş zamanlarımda kendimi geliştirmek için Python öğrenmeyi düşünüyorum. Fakat seneye C göreceğim için kafam karışır mı diye merak ediyorum.

Anlıyorum. B1 İngilizce seviyesine sahibim ve ileride programlama/kodlama ile uğraşmak istiyorum. Bu sıralar vizeler var ama onun dışında çok fazla boş zamanım oluyor. Boş zamanlarımda kendimi geliştirmek için Python öğrenmeyi düşünüyorum. Fakat seneye C göreceğim için kafam karışır mı diye merak ediyorum.
Kafan karışmaz eğer zamanın varsa çok yararlı olur senin için. Normalde önce C gibi alt seviye bir dili öğrenip sonra Python gibi üst seviye dillere geçmeyi tavsiye ederler ama şuan Python öğrenmenin bir sakıncası yok. Bence C öğrenmeye şimdiden başlasan çok daha iyi olur senin için yine de senin kararın.

Kafan karışmaz eğer zamanın varsa çok yararlı olur senin için. Normalde önce C gibi alt seviye bir dili öğrenip sonra Python gibi üst seviye dillere geçmeyi tavsiye ederler ama şuan Python öğrenmenin bir sakıncası yok. Bence C öğrenmeye şimdiden başlasan çok daha iyi olur senin için yine de senin kararın.
C öğrenmem gerektiğini düşünen tarafım ağır basıyordu zaten. 20 yaşına gireceğim geç olmadan başlamak istiyordum. Belki de geç olmuştur bilmiyorum.

C öğrenmem gerektiğini düşünen tarafım ağır basıyordu zaten. 20 yaşına gireceğim geç olmadan başlamak istiyordum. Belki de geç olmuştur bilmiyorum.
Geç değil hocam daha çok gençsiniz. Ben erken başladım da ne geçti elime :D

Geç değil hocam daha çok gençsiniz. Ben erken başladım da ne geçti elime :D
Deneyim. Bilgiyi herkes elde edebilir fakat deneyim için mecburen zaman geçmek zorunda. Bir de iş yaptıysanız erken yaşta para geçmiştir :D

Deneyim. Bilgiyi herkes elde edebilir fakat deneyim için mecburen zaman geçmek zorunda. Bir de iş yaptıysanız erken yaşta para geçmiştir :D
Geçti hocam az çok ama dediğim gibi sizin durumunuz anormal değil sadece ben biraz erken başladım o kadar. Sizin yaşlar normal yani.

Hayir.
Zaten endustride de muhendisler pek kullanmaz, aslinda daha cok business akislari ifade etmek icin kullanilir.

Geri
Yukarı