Ali Babacan nasıl biridir?

Kuklaların iplerini izlemeniz yeterli, ne yaptıkları kendilerine değil, yöneticilerine/sisteme bağlıdır.

Var olduğu dönemde yaptıklarını tek başına değil, içinde olduğu sistemle yaptı, içinde olduğu sistem sonrasında kendisini kusarak dışarı attı, sonra zaten tiyatro izledik boşanmalarını uçaklarla; haberleri duymamanızın sebebi doğru yerlere bakmamanız.

Libopoplarla bu iş yürümez. Ülkenin kendisini belli dönem ithalatı azaltacak konumda, ihraçatı arttıracak hale getirmesi lazım. Kimse telefonsuz yaşayamaz değil, ancak bu toprakların en büyük özelliği inanılmaz verimli olmasıdır - doğru kullanılması gerek. Çünkü çipler karın doyurmaz, ancak toprak doyurur.

1- İşte aynı kontenjandan yurt dışında eğitim fırsatı yakaladıklarını düşünüyorum. Farksız.

2- Sosyalist her politikaya karşı olmam bir yana, sosyalizmi yandaşına karşı kullanmayı hiç saymıyorum bile. Eğer söylediğiniz kadar bir iyi belediyecilik anlayışı olsaydı ve insanlar memnun olsalardı şu an büyük bir potansiyel kitlesi olurdu. Ama sadece kendi çevresine sosyalist olduğu için ancak sosyal medyada influencer olabildi.

3- O durum Faik Tunay'dan değil, ülkemizin sosyo-kültürel yapısından kaynaklanan bir yanlıştır. Bu ülkede bir fikri savunabilmek için maalesef belli başlı partilere girmen gerekiyor. Ellerinde başka çözüm yok. Mansur Yavaş da bir başka örnek olabilir.

4-Ali Babacan'ın Kemal Derviş politikaları ile ülkeyi kaldırdığını savunmuyorum. O söylem zaten safsata bence. Ekonomik olarak gelişmelerin tamamen Erdoğan'ın uyguladığı politikalar ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Erdoğan ilk başlarda tamamen ABD ve İsrail'e yakın söylemlerde bulunuyordu. 11 Eylül saldırıları sonrası Erdoğan, ABD'nin aradığı ılımlı İslam'cı lider idi. Sonradan değişti durum. Mavi Marmara olaylarına kadar ekonominin iyi olması ve krizden etkilenmememiz ülkeye akan dolar nedeniyle idi. Yoksa o günden bugüne ne değişti?
Türkiye üretmeyi mi bıraktı? Farklı bir şey mi oldu? Hayır. Tamamen siyasal eksen kayması sonrasında doların akış yöne negatif oldu. Bu da Erdoğan'ın yeni tercihi idi.
Herkes kendine pay çıkarmaya çalışıyor ama ne Kemal Derviş, ne Ali Babacan, ne de Erdoğan'ın ekonomi dehası. O refahın tek nedeni Türkiye'nin durduğu nokta idi.
Ali Babacan o yüzdendir ki; Ermenistan'a, ABD'ye ve İsrail'e ılımlı yaklaşıyor :) Onların dilinden konuş ve arkana yaslan. Sermaye ülkene girince zaten rahatlarsın.

Çok ciddiyim. Faiz falan dümenden işler. Yarın yeni hükümet ekseni farklı bir siyaset yürütür de ülkeye dolar gelirse, yine aynı suni refahı yaşarız.
Ben suni değil, gerçek refahı arıyorum. Beşik gibi sallanmayan reel ekonomi.

Ülkeyi bu hale getiren particiliktir zaten :) Mazur görecekler ha? Benim toplumun %80'nine saygım yok zaten. Onlar da bana saygı duymayarak mazur görmesinler.

Ayrıca Liboşlara Liberal demek de bayağı komik :D

Liboş ve liberal farkını yapamıyorsanız, sizin hatanız.

Geri
Yukarı