Alibeyköy Tramvay - Otobüs Kazası

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
İyi Sosyaller.

5 Aralık 2022 sabah saat 09:00 Alibeyköy'de gerçekleşen T5 Tramvay ve 36T Cebeci-Taksim otobüs kazasını görmüşsünüzdür.

Otobüs körüklü olduğu için boyu uzun kalıyor ve tramvay arka tarafında bulunan körükten içeri giriyor.
Tramvay kırmızı ışıkta geçiyor ve kazaya sebep oluyor.
Vatman birkaç defa bu güzergahta sinyalizasyon sorunu olduğunu dile getirmiş ve bu sebepten ötürü taşıtı manuel olarak kullandığını dile getirmiş. Anladığım kadarıyla manuel olarak kullanıldığında sinyalizasyon devre dışı kalıyor ve ışık ne yanarsa yansın sistem treni durdurmuyor.
Vatman sevk edildiği adliyece tutuklandı ancak merak ettiğim bir konu var.
İBB Başkanı İmamoğlu konuyla ilgili açıklama yapmadı ancak Bağcılar Belediye Başkanı olan aynı zamanda İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Abdullah Özdemir konuyla ilgili İBB yönetimi CHP'ye geçtikten sonra kalifiye elemanlar işten çıkarıldı bu sebepten ötürü bu kazalar meydana geliyor dedi. Çıktığı adliyede tutuklanan Vatman eski AKP döneminde işe alınmış ve 2014'ten beri görevdeymiş.
Trafik polisi arkadaşım ile görüştüğüm zaman olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor bu sebepten ötürü basından adamakıllı bilgi edinmen çok zor dedi.
Benim merak ettiğim kim neden bu konunun üzerini kapatmaya çalışıyor?
CHP tarafı suskunluğunu korurken AKP tarafı neden ses çıkarmaya çalışıyor. İBB Yönetimi gerçekten mi hatalı yoksa AKP tarafından kasıtlı olarak mı bu olay yapıldı?

Kaza anı videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Otobüste körük üzerinde seyahat eden arkadaşım tramvayın körükten içeri girmesiyle birlikte körükten dışarı fırlayarak ağır yaralandı.
1 haftadır bilinci kapalı olan arkadaşımın hafif hafif bilinci bugün gelmeye başladı.

İyi Sosyaller.

5 Aralık 2022 sabah saat 09:00 Alibeyköy'de gerçekleşen T5 Tramvay ve 36T Cebeci-Taksim otobüs kazasını görmüşsünüzdür.

Otobüs körüklü olduğu için boyu uzun kalıyor ve tramvay arka tarafında bulunan körükten içeri giriyor.
Tramvay kırmızı ışıkta geçiyor ve kazaya sebep oluyor.
Vatman birkaç defa bu güzergahta sinyalizasyon sorunu olduğunu dile getirmiş ve bu sebepten ötürü taşıtı manuel olarak kullandığını dile getirmiş. Anladığım kadarıyla manuel olarak kullanıldığında sinyalizasyon devre dışı kalıyor ve ışık ne yanarsa yansın sistem treni durdurmuyor.
Vatman sevk edildiği adliyece tutuklandı ancak merak ettiğim bir konu var.
İBB Başkanı İmamoğlu konuyla ilgili açıklama yapmadı ancak Bağcılar Belediye Başkanı olan aynı zamanda İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Abdullah Özdemir konuyla ilgili İBB yönetimi CHP'ye geçtikten sonra kalifiye elemanlar işten çıkarıldı bu sebepten ötürü bu kazalar meydana geliyor dedi. Çıktığı adliyede tutuklanan Vatman eski AKP döneminde işe alınmış ve 2014'ten beri görevdeymiş.
Trafik polisi arkadaşım ile görüştüğüm zaman olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor bu sebepten ötürü basından adamakıllı bilgi edinmen çok zor dedi.
Benim merak ettiğim kim neden bu konunun üzerini kapatmaya çalışıyor?
CHP tarafı suskunluğunu korurken AKP tarafı neden ses çıkarmaya çalışıyor. İBB Yönetimi gerçekten mi hatalı yoksa AKP tarafından kasıtlı olarak mı bu olay yapıldı?

Kaza anı videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Otobüste körük üzerinde seyahat eden arkadaşım tramvayın körükten içeri girmesiyle birlikte körükten dışarı fırlayarak ağır yaralandı.
1 haftadır bilinci kapalı olan arkadaşımın hafif hafif bilinci bugün gelmeye başladı.

Tramvay'in bence sucu yok, otobüsü kullanan şahıs tramvay'in geldiğini göre göre karsıya geçmeseymiş. Burada suçlu otobüsü kullanan şahıs diye düşünüyorum. Videoda da apaçık görüldüğü üzere otobüsün yarısında tramvay geliyor. Büyük ihtimalle orada trafik ışıkları vardır. Zaten şahıs yakalanmış ve tutuklanmış. Yaralılara acil şifalar, ölenler var ise de Allah'tan rahmet diliyorum 🌹

Tramvay'in bence sucu yok, otobüsü kullanan şahıs Tramvay'in geldiğini göre göre karsıya geçmeseymiş. Burada suçlu otobüsü kullanan şahıs diye düşünüyorum. Videoda da apaçık görüldüğü üzere otobüsün yarısında tramvay geliyor. Büyük ihtimalle orada trafik ışıkları vardır. Zaten şahıs yakalanmış ve tutuklanmış. Yaralılara acil şifalar, ölenler var ise de Allah'tan rahmet diliyorum 🌹

Otobüse yeşil yanıyor ve haklı olarak sürücü devam ediyor. Tramvaya kırmızı yanıyor ve haliyle otobüs sürücüsü onun duracağını düşünmüştür.

Geri
Yukarı