Elektronik Alienware 24.5" AW2523HF 360Hz Monitör 11.999TL TL

Yer
İstanbul
Daha fazla  
360Hz bana fark yaratmadı evde 240Hz kullanıyorum yaşadığım bölgedeki internet cafede bu monitörler dizili yüksek ücretli bölümde denedim 360Hz fark göremedim ama güzel fiyat 360Hz için.

Belli bir göz alışkanlığından sonra evet hocam fark yok gibi geliyor. Göz aşinalığı ile alakalı hissel bir konu. Düşük Hz'den geçen biri için büyük fark yaratıyor.

360Hz bana fark yaratmadı evde 240Hz kullanıyorum yaşadığım bölgedeki internet cafede bu monitörler dizili yüksek ücretli bölümde denedim 360Hz fark göremedim ama güzel fiyat 360Hz için.
60 Hz = 16.66ms/frame

75 Hz = 15 ms/frame

144 Hz = 6.94 ms/frame

165 Hz = 6.06 ms/frame

240 Hz = 4.16 ms/frame

360 Hz = 2.78ms/frame

60'tan 165'e geçtiğinizde 10.5ms fark ederken 240'tan 360'a 1.5ms olduğu için çok bir fark yok. 144-360 arası 4ms civarı fark var, o belli olur.

Belli bir göz alışkanlığından sonra evet hocam fark yok gibi geliyor. Göz aşinalığı ile alakalı hissel bir konu. Düşük Hz'den geçen biri için büyük fark yaratıyor.
Ondan ziyade Hz artışı ile refresh window süre düşüşü parabolik bir grafik olmasından kaynaklı. Hz ne kadar artarsa süre düşüş hızı azalıyor.

Evet hocam 75Hz monitörden 240Hz atladığım zaman çok değişik gelmişti reaksiyon süresi inanılmaz arttı CS2 oynuyorum genel olarak kill sayıma doğrudan etki etti peeklerde özellikle.

360Hz BenQ ve Alienware kullandım. BenQ çok bariz olmasa da biraz daha akıcı hissettirdi. Fakat ben de 240Hz'den geçtiğim için çok fark göremedim ms farkı azlığından.

Evet hocam 75Hz monitörden 240Hz atladığım zaman çok değişik gelmişti reaksiyon süresi inanılmaz arttı CS2 oynuyorum genel olarak kill sayıma doğrudan etki etti peeklerde özellikle.

165'ten 240 olunca bile farkı inanılmaz yaşadım ben. Bir de bazı e-sporcular 360Hz monitör kullanmıyor geneli hatta 240Hz kullanıyor 360 olsa dahi monitörü 240a çekenler var.

En son ekim ayında bu fiyata düşmüştü.
Yüksek Hz arayanlar değerlendirebilirler. İyi bir fırsat. Özellikle bu dönemde cidden iyi fiyat.
İncelemesi burada mevcut.

Kaçırmayın üzülürsünüz. Misal ben kaçırıyorum ve üzülüyorum. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı