Alienware R4 17 oyunlarda FPS sorunu

Ğebat Çen

Hectopat
Daha fazla  
Videoda olduğu gibi fazla değişkenlik gösteriyor. Ayarlar ultrada. Farklı ayarlar denerkende öyle oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet oyun İçide Sürekli Olmasa'da Arada Bu şekilde Drop Yiyiyorum.
Daha Doğrusu laptop'u fazla kullanınca 3-4 saat gibi daha fazla drop yediğimi hissettim.

Hiç laptop kullanmadım ama bir sorun var gibi. Lobide bile ekran kartın 90, işlemcin 69 dereceyi görüyor. Oyun içi ısılar ne durumda acaba?

3-4 saatlik bir kullanımda ısı değerleriniz nasıl oluyor? Burada GPU tam kullanılıyor ve 90 derecede geziyor. CPU'da böyleyse ondan kaynaklanıyor olabilir.

Isınmadan kaynaklı bu tarz sorunlar yaşanabiliyor.
Kasa temizliği ve Termal macun yenilemesi yaptırın.
FPS sabitleyerek daha geç ısınmasını sağlayabilirsin.
Çok ısındığı zaman oyunu kapatıp bileşenlerin soğuması için 30-60 dakika aralar verin. Hem kendi sağlığınız için de iyi olur.

Bu laptoplarda nedense ya ekran kartı yada işlemci soğutmak için hedefleniyor. Elinizdeki cihazda hedef işlemci olmuş ve ekran kartınız çok ısınıyor. Eğer frekans düşüyorsa kasmasının sebebi bu olabilir. Bu noktada nasıl bir çözüm uygulayacaksınız bir bilgim yok ancak bende işlemciden dert yanıyorum ve ekran kartı onca zorlamaya rağmen 69 dereceye çok zor şartlarda ulaştırabilirken işlemci 90 dereceye çok çabuk ulaşmakta.

yok aslında CPU (işlemci) 62-70 civarlarında GPU sabit 90 'da kalıyor ne yaparsam yapayım grafik düşürdüğümde bile 90ı bulup sabit kalıyor ultra ayarlarda bile oynasam gene 90'da kalıyor yukarıda bi arkadaş termal macunu yenilemeyi tavsiye etmiş başka tavsiyesi olan arkadaş yoksa denemeyi düşünüyorum.
yok aslında CPU (işlemci) 62-70 civarlarında GPU sabit 90 'da kalıyor ne yaparsam yapayım grafik düşürdüğümde bile 90ı bulup sabit kalıyor ultra ayarlarda bile oynasam gene 90'da kalıyor yukarıda bi arkadaş termal macunu yenilemeyi tavsiye etmiş başka tavsiyesi olan arkadaş yoksa denemeyi düşünüyorum.

Bugün Tekrar Test Ettim Ve 1 Saatlik Kullanımdan Sonra CPU 77-82 ye ulaştı GPU 90'da kaldı değerli arkadaşlar
Çözüldü Arkadaşlar Termal Macunu Değiştirdim Şuan GPU 70 Dereceyi Geçmiyor ve drop sorunum ortadan kalktı herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba hocam bende aynı sorundan muzdaribim bilgisiyarımda nedeni anlamadığım şekilde performans kaybı var. En son terhmal macun değiştirmeyi düşünüyorum ama kendim yapamayabilirim bildiginiz veya önerdiğiniz bir servis var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı