Alienware vs Asus vs MSI Markalı Notebook Seçimi

alterreaz

Decapat
Üç laptop arasında kararsız kaldım. Özellikler tamamen aynı fakat hangi marka almalıyım ona karar veremiyorum. Sizce ?

• MSI GS73 8RF-034XTR
  • Asus GL703GS-71250W
  • Dell Alienware AW17-8S75D256W161N

Son düzenleyen: Moderatör:
Alienware gerçektençok hoş duruyor.
Ama tabiki o dediğin ürünler yerine ''Bunu'' alman çok daha mantıklı ve kârlı bir seçenek olacaktır.
ya da bunu da alabilirsin ASUS

Laptop alırken özellikle oyuncu laptopu soğutması çok önemli. Asus ve dell sabıkalı markalar Msi soğutma konusunda en iyi markadır. Tabi arada kronik sorunlu modelleri de var. Yeni serilerde yok gibi.

MSI tavsiyemdir. Hatta hemen MSI sitesinden ürün kaydını yaptır +6 ay ekstra garanti yapıyorlar. Tertemiz başın ağrımaz.

Alienware gerçektençok hoş duruyor.
Ama tabiki o dediğin ürünler yerine ''Bunu'' alman çok daha mantıklı ve kârlı bir seçenek olacaktır.
ya da bunu da alabilirsin ASUS

Evet tavsiye ettiğiniz bu ürün çok daha mantıklı gözüküyor. Fakat araştırma yaptığımda diğerlerine nazaran alienware marka cihazın özellikleri bir tık altta olsa dahi, msi ve diğer laptop markalarına kıyasla daha alınabilir olduğu yönünde bir izlenim oluştu bende.
Türkiye'de msi servisleri kullanıcılara sıkıntı yaşatabiliyormuş. Dell'in yerinde servis olayı çok güzel ve servisleri çok daha donanımlı Türkiye'de. Alienware çok daha sağlamlık hissi veriyor her konuda.

Sizce hangisi daha uzun ömürlü olur? Hangi marka daha sağlamdır?

edit: * Attığınız üründeki rtx2060, mobile ya da max q mu ?

Son düzenleme:
Hocam seçiminiz bence kötü. O fiyatlara RTX 2060 alırsın. Geçen hafta hepsiburada.com KDV indiriminden faydalanarak bu laptopu aldım. 144 hz IPS panel. Aşırı derece de memnunum.

MSI GE75 Raider 8SE-230XTR

Hocam seçiminiz bence kötü. O fiyatlara RTX 2060 alırsın. Geçen hafta hepsiburada.com KDV indiriminden faydalanarak bu laptopu aldım. 144 hz IPS panel. Aşırı derece de memnunum.

MSI GE75 Raider 8SE-230XTR

MSI olan RTX 2060 kartlı. Eğer aynı fiyatlara GTX 1080 bulabiliyorsan al derim. GTX 1070, RTX'den aşağıda kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı