Aliexpress 2 Dolarlık Saat Kayışına Vergi Alınır Mı?

bazzinga

Kilopat
Yer
İzmir
Aliexpress'ten 3 adet 2 dolarlık sport loop (Apple Watch'ta olan cırtcıtlı kayış) satın aldım. İlk alışverişim olduğu için. Birisi 0.06 kuruşa geldi. Bunların tek zarf olmasını istedim ve öyle kargoladı arkadaş. Ben bu tek zarf olan toplam 20₺'ye yakın fiyatı olan sipariş için ne kadar gümrük vergisi öderim ya da öder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır duyduğuma göre 15 kuruşluk eşyaya 15 tl vergi kesmişler.
15 tl falan ödersin.
Ben de gümrük belge vergisini 5-10₺ arası (net bir rakam vardı ama tam hatırlayamadım, bu iki rakam arasıydı ama) alınıyor diye okumuştum. Tahminen mi söylüyorsunuz peki yoksa daha önce yaptığınız bir alışverişe istinaden mi.

Ben de gümrük belge vergisini 5-10₺ arası (net bir rakam vardı ama tam hatırlayamadım, bu iki rakam arasıydı ama) alınıyor diye okumuştum. Tahminen mi söylüyorsunuz peki yoksa daha önce yaptığınız bir alışverişe istinaden mi.
İlk başladığı dönem 5,40 liraydı ama zamlandı sonradan. En düşük 11 küsür birşeydi sanırım. 11 ila 15 arasıdır büyük ihtimal diye düşünüyorum.

İlk başladığı dönem 5,40 liraydı ama zamlandı sonradan. En düşük 11 küsür birşeydi sanırım. 11 ila 15 arasıdır büyük ihtimal diye düşünüyorum.
Peki bu içerisindeki kayış adedine göre değişir mi acaba mesela bir dahaki siparişimde 6-7 tane söylesem, bir paket için mi belirleniyor o ücret.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı