Aliexpress alınan vergi ne kadar oldu?

15 liralık küpe için 60 lira vergi ödeyen tanıdığım var. Yüksek fiyatlı ürünlerde de %20 diye biliyorum. Sanıyorum ki verginin bir asgari limit tutarı var ondan aşağı gelmiyor.

50-60 Türk Lirası arası bir alışverişim oldu. 8 lira bilmem ne vergisi ve 6 küsür lira da gümrük vergisi toplamda 14,5 küsür lira vergi ödedim. Toplu alışveriş öneriyorum. Kara cumaya kadar sepette biriktir sonra toplu göm.

En kötü 11,5₺ olması lazım 20$ üstüne de %18'di galiba sürekli değiştiği için son durumu pek bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
11.5 ile 12 lira geliyor en düşüğü. Boyutuna ve ağırlığına göre giderek de artıyor sanırım. Alacaksanız satıcıya söyleyin tek bir yerden sipariş etmeye çalışın böylece tek bir kargo parası verirsiniz :)

O kadar değişken ki. Hiçbir kurala uymuyor, hesaplama yöntemleri ve yönetmelikler kifayetsiz kalmış durumda. 😂

270TL'lik alışverişime 14TL vergi ödedim geçen ay. Bu ay ise 12TL'lik alışverişime 22TL ödedim. Hiçbir hesaplama formülüne uymuyor vergilendirme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı