Aliexpress alınan vergi ne kadar oldu?

15 liralık küpe için 60 lira vergi ödeyen tanıdığım var. Yüksek fiyatlı ürünlerde de %20 diye biliyorum. Sanıyorum ki verginin bir asgari limit tutarı var ondan aşağı gelmiyor.

50-60 Türk Lirası arası bir alışverişim oldu. 8 lira bilmem ne vergisi ve 6 küsür lira da gümrük vergisi toplamda 14,5 küsür lira vergi ödedim. Toplu alışveriş öneriyorum. Kara cumaya kadar sepette biriktir sonra toplu göm.

En kötü 11,5₺ olması lazım 20$ üstüne de %18'di galiba sürekli değiştiği için son durumu pek bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
11.5 ile 12 lira geliyor en düşüğü. Boyutuna ve ağırlığına göre giderek de artıyor sanırım. Alacaksanız satıcıya söyleyin tek bir yerden sipariş etmeye çalışın böylece tek bir kargo parası verirsiniz :)

O kadar değişken ki. Hiçbir kurala uymuyor, hesaplama yöntemleri ve yönetmelikler kifayetsiz kalmış durumda. 😂

270TL'lik alışverişime 14TL vergi ödedim geçen ay. Bu ay ise 12TL'lik alışverişime 22TL ödedim. Hiçbir hesaplama formülüne uymuyor vergilendirme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı