AliExpress Bluetooth klavye+ mouse vergi hesaplama

Cloud´y

Hectopat
Merhaba, linkteki 140 TL olan US $8.09 37% OFF|GOOJODOQ 10 ürünü almak istiyorum ve 77 liralık indirim kuponum var. Ürünün kargo ücreti de 30 TL. Ne kadar vergi öderim? Vergilerle birlikte bu ürün kaça gelmiş olur bana? Vergi hesaplarken kargo ücreti de hesaplanıyor mu? İnternette bunun hakkında bir şey bulamadım. Yakın zamanda AliExpress'ten klavye, mouse, kulaklık alıp ÖTV ödemiş birileri var mı? Onlar bu konuda bilgi sahibidirler diye düşünüyorum.

Ürün fiyatı'nın yüzde %18'i + 8,90 lira oluyor genelde. Satıcıya mesaj atıp kutuya düşük fiyat yazmasını isteyebilirsin. Kargoyu satın alırken satıcıya ödüyorsun.

Yaklaşık 10 gün sonra ödeyeceğim ÖTV'mi, yolda. :)

Ürün fiyatı'nın yüzde %18'i + 8,90 lira oluyor genelde. Satıcıya mesaj atıp kutuya düşük fiyat yazmasını isteyebilirsin. Kargoyu satın alırken satıcıya ödüyorsun.

Hocam peki vergi hesaplarken kargo ücreti de katılarak mı hesaplanıyor? Ben bundan 1-5 yıl önce usb dönüştürücü almıştım 5 liralık ürüne 15 lira vergi çıkmıştı.

Hocam %20 + %20 + 8₺ + 0.70₺ deniliyor doğru mu?

Hesaplamalar mevcut ama sen fiyatı düşük yazdırırsan ürünün üzerine düşük vergi ödersin. Ben işlemci satın aldım. Satıcı düşük fiyat yazdığı için 16 TL ödedim vergiye.

Hocam %20 + %20 + 8₺ + 0.70₺ deniliyor doğru mu?
Hocam internette aynen böyle yazıyor ama ürün fiyatı 140 lira ben kuponu kullanırsam 63 tl + 30 tl kargo parası ödüyorum. Şimdi hesaplama yaparken 63 tlnin mi yüzdesi alınacak yoksa kargo dahile 93 tl nin mi yüzdesi alınacak? Bunu internette kimse sormamış bulamadım.

Hocam internette aynen böyle yazıyor ama ürün fiyatı 140 lira ben kuponu kullanırsam 63 tl + 30 tl kargo parası ödüyorum. Şimdi hesaplama yaparken 63 tlnin mi yüzdesi alınacak yoksa kargo dahile 93 tl nin mi yüzdesi alınacak? Bunu internette kimse sormamış bulamadım.
Tam olarak ben de onu merak ediyorum, eğer ürünün tam fiyatı kutu üzerine yazılıyorsa tam fiyattan, ödediğimiz miktar bir fatura üzerinde yazıyorsa ve o faturaya göre vergi kesiliyorsa indirimli fiyat sanırım.
O neymiş öyle ya. Ben yüzdeleri dediğim gibi biliyorum. Dediğiniz yüksek fiyatlı ürünler için olabilir zira öyle olsa alınacak gibi olmaz.
Hiç bilgim yok satın aldım bir şeyler umarım ödediğim fiyattan fazla vergi ödemem :)

Geri
Yukarı