AliExpress faturada gözüken vergi nedir?

Nette böyle yazıyor:
AliExpress üzerinden 200 TL'lik bir alışveriş yaptığımızı düşünürsek, ödeyeceğimiz vergi tutarı şu şekilde:

1- Çin menşei ürünler için gümrük vergisi yüzde 20: 40 TL.
2-
özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 20 – ürün bedeli ve gümrük vergisinin yüzde 20'si: 48 TL.
3-
gümrük sunum ücreti: 8 TL.
4-
damga vergisi: 0, 70 kr.

Satış esnasında benden sadece %20 vergi alınıyor. 2-3-4. kısımlardakiler dahil olmuyor o zaman satış kısmına, kalan kısmıda kapıda öpecekler o zaman.
Ona çok inanmayın. 170 TL'lik ürüne 16 tl ödedim. 70 TL'lik ürüne 30 tl ödeyen de var.
Aldığım ürün de PS4 kolu fiyatı düşük yazdırmıştım.

Nette böyle yazıyor:
AliExpress üzerinden 200 TL'lik bir alışveriş yaptığımızı düşünürsek, ödeyeceğimiz vergi tutarı şu şekilde:

2-
özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 20 – ürün bedeli ve gümrük vergisinin yüzde 20'si: 48 TL.
3-
4-

Satış esnasında benden sadece %20 vergi alınıyor. 2-3-4. kısımlardakiler dahil olmuyor o zaman satış kısmına, kalan kısmıda kapıda öpecekler o zaman.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 33
Nette böyle yazıyor:

2-
3-
4-

Satıcının ne kadar beyan edeceğini bilmiyoruz ayrıca ÖTV yok büyük ihtimal her üründen alınmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı