AliExpress iadesi nasıl oluyor?

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
AliExpress'ten almış olduğum ürün bir haftadir elimde ve iade etmeye karar verdim, AliExpress'ten iade nedenimi gosteren videolari yukleyip sebebi açıkladım. İade süreci nasıl işliyor yardimci olabilecek var mi?

Geri gönderiyorsunuz, PTT'nin size verdiği geri yollama formunu da adamlara atıyorsunuz. Sıkıntılı ürün de böyle.

AliExpress'ten almış olduğum ürün bir haftadir elimde ve iade etmeye karar verdim, AliExpress'ten iade nedenimi gosteren videolari yukleyip sebebi açıkladım. İade süreci nasıl işliyor yardimci olabilecek var mi?

AE den gelecek bildirimlere göre ilerleyeceksiniz, iadeniz kabul edilirse ne yapmanız gerektiğini oradan takip edeceksiniz diye biliyorum.

AE den gelecek bildirimlere göre ilerleyeceksiniz, iadeniz kabul edilirse ne yapmanız gerektiğini oradan takip edeceksiniz diye biliyorum.
Bu şekilde şuan, cevap gelmesi ne kadar sürer?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230415_003932_AliExpress.jpg
    Screenshot_20230415_003932_AliExpress.jpg
    123,7 KB · Görüntüleme: 68
Bilemiyorum ben bir kere muhatap oldum bu işlemle, hatırladığım kadarıyla birkaç gün sürebiliyordu o zaman (3-4 yıl önce).
Sıkıntı cikmadan iade ettiniz mi peki

Parayi aldiktan sonra mi kargoluyorum yoksa ürün satıcıya ulaşınca mi iade veriyor merak ediyorum.

Ürünün fiyatına ve satıcıya göre ürünü geri göndermenizi istemiyorlar bazen. 80 liralık bir ürünü kalitesi düşük olduğu için iade etmek istemiştim ürünü geri göndermeden paramı iade ettiler.

Ürünün fiyatına ve satıcıya göre ürünü geri göndermenizi istemiyorlar bazen. 80 liralık bir ürünü kalitesi düşük olduğu için iade etmek istemiştim ürünü geri göndermeden paramı iade ettiler.
1200tl ürün vergi ile birlikte. Normal fiyatı 840tl, ben de 840tl geri odeme istedim. 450tl ödeme teklif etti AliExpress. Kabul etmeyip ürünü de göndericem paramı verin dedim.

İade edebildiniz mi paranızı gönderdiler mi süreç nasıl işledi?
Satici kargo parasini odemeyecegini soyledi, aliexpresse soyledim onlar da gonderim yaparken para istenirse fiş almami soylediler. Pttye 800tl gibi bi miktar odedim geri gonderdim çine, ptt de gonderildigine dair fiyatin da yazdigi bi kağıt verdi. Ürün saticiya ulaşti tam para iadesi aldim, sonrasinda aliexpresse yazdim ben gonderi için para odedim fiş de burda diye. Onlar da kupon olarak hesaba tanimladilar 800tl.

Yeni konular

Geri
Yukarı