AliExpress iadesi nasıl oluyor?

PTT Çin'e 800TL'ye mi gönderdi kargoyu bu satıcıya pahalıya patlamış gibi olmuş doğru anladıysam. Benim yıllar önce kumandası kırık bir ürünüm gelmişti AliExpress üzerinden yeni kumanda istemiştim satıcı kumandanın parasını atayım demişti dedim parasını ne yapayım kumanda olmadan cihaz çalışmıyor adam kumandayı gönderemem dedi ısrarla AliExpress'e yazmıştım tam ürün para iadesi yapmıştı üründe bende kalmıştı ama şu anki süreç sancılıymış PTT'ye git 800TL öde vb işlemler zorlaşmış.

PTT Çin'e 800TL'ye mi gönderdi kargoyu bu satıcıya pahalıya patlamış gibi olmuş doğru anladıysam. Benim yıllar önce kumandası kırık bir ürünüm gelmişti AliExpress üzerinden yeni kumanda istemiştim satıcı kumandanın parasını atayım demişti dedim parasını ne yapayım kumanda olmadan cihaz çalışmıyor adam kumandayı gönderemem dedi ısrarla AliExpress'e yazmıştım tam ürün para iadesi yapmıştı üründe bende kalmıştı ama şu anki süreç sancılıymış PTT'ye git 800TL öde vb işlemler zorlaşmış.
Tam hatirlamiyorum 500-800tl bir şy odedim baya oldu. Satici odemedi zaten parayi, aliexpres odedi kupon olarak.

Gonderme fiyati da boyut ve agirlik uzerinden hesaplanıyor, ortalama ustu buyuklukte bi kargo gonderdim

1200TL vergi ile birlikte ürün 840 ben 840 TL istedim satıcı 450TL teklif etti demişsin sana satıcı 1200TL iade mi yaptı üstüne AliExpress 800TL kargo paranı site bakiyesi olarak mı verdi?
Satici sadece urun parasinin tamamini iade etti diye hatirliyorum, kargo parasini alirxpress sonradan odedi

Vergi geri odemesi almadim yanlış hatirlamiyorsam

Satici sadece ürün parasinin tamamini iade etti diye hatirliyorum, kargo parasini alirxpress sonradan odedi

Vergi geri odemesi almadim yanlış hatirlamiyorsam

Eskiden ürün kalsın deyip para iadesi yapıyorlardı şimdi ürünü geri istiyorlar sancılı bir süreç fakat senin durum farklı gerçi senin ürün bozuk ya da kırık gelmemiş sen kalitesini beğenmemişsin bende kırık gelmişti.

Eskiden ürün kalsın deyip para iadesi yapıyorlardı şimdi ürünü geri istiyorlar sancılı bir süreç fakat senin durum farklı gerçi senin ürün bozuk ya da kırık gelmemiş sen kalitesini beğenmemişsin bende kırık gelmişti.
Değişiyor bu tamamen. Bana ilk basta urunun yari fiyatini iade etmeyi ürünun de bende kalmasini teklif ettiler, ven istemedim. Urünün kargo maliyeti urun maliyetinden daha fazla olduğu durumlarda ürünü almadan direkt para iadesi yapiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı