AliExpress ürün iadesi

360 TL için değer bence.

Hocam, tabii ki de değer. Bende AliExpress üzerinden birçok alışveriş yaptım. Ama sorunla karşılaşmadağım için anlaşmazlık açmadım. İlk önce anlaşmazlık açmanız lazım. Orada kanıtlarınızı sunmanız gerekiyor. İlk önce satıcı size verebileceği para iadesini yazar. Sonra ise size verebileceği para iadesini beğenmez iseniz oraya AliExpress müdahale ediyor. Böylece AliExpress'in önerdiği para iadesi alabilirsiniz.

Hocam, tabii ki de değer. Bende AliExpress üzerinden birçok alışveriş yaptım. Ama sorunla karşılaşmadağım için anlaşmazlık açmadım. İlk önce anlaşmazlık açmanız lazım. Orada kanıtlarınızı sunmanız gerekiyor. İlk önce satıcı size verebileceği para iadesini yazar. Sonra ise size verebileceği para iadesini beğenmez iseniz oraya AliExpress müdahale ediyor. Böylece AliExpress'in önerdiği para iadesi alabilirsiniz.

Anlaşmazlık açtım. Adam çalıştığına dair video yükledi. Bende bozuk olduğuna dair video yükledim. Ürünü geri gönderme talep ettim. Şimdi onun bozuk ürünü kabul etmeme diye bir hakkı var mı?

Anlaşmazlık açtım. Adam çalıştığına dair video yükledi. Bende bozuk olduğuna dair video yükledim. Ürünü geri gönderme talep ettim. Şimdi onun bozuk ürünü kabul etmeme diye bir hakkı var mı?

Hocam, o konuda bilgim yok. Dediğim gibi ben sorunla karşılaşmadığım için anlaşmazlık hakkında bilgim yok. Bildiğim kadarıyla 2 seçenek var. İlki ürün sizde kalıp çalışmadığını kanıtlayınca belli bir kısmını alıyordunuz. İkincisi kendiniz ürün geri gönderiyordunuz. Kabul etmeme hakkı kısmında bilgim olmasa da fikrim var eğer itiraz ederse kanıtlamaları gerekir. Böylece çalışır ürün yada para iadesi verilmesi gerekir(Kendi fikrim.). Bu arada aldığınız anakartın linkini atabilir misiniz?

Siz ürün alırken satıcı ile iletişim içerisinde değil miydiniz? Hemen irtibata geçmeniz iyi olur.
Ya da durumu arz ederek aynı üründen bir adet daha göndermelerini isteyin.
Şöyle ki bundan 6-7 sene önce bende bir ürün sipariş ettim ve istediğim rengini göndermemişlerdi. Bende satıcıyı darladım, orada patronu ile biraz sıkıntı yaşadı ama sonucunda benim hatam değildi. Benden ürünü de istemedi, istediğim rengini de gönderdi, konu kapandı. :)) Biraz manipülasyon işe yarıyor.

Geri
Yukarı