AliExpress "İstanbul(AVR) Returned from Customs" ne demek?

Hocam bende aldım da kaç günde geldi? Yazabilir misiniz merak ettim.
Hocam 10. Gün bugün.
İade edildi demek değil. Tam terimleri bilmiyorsanız, sadece çeviri ile gitmek doğru değil. Ki returned sadece "iade" anlamında da kullanılmaz.

Bu gibi sitelerden ya da Yanwen'in kendi sitesinden baktığınızda, kargo numarası oluşur oluşmaz RH kodunun da oluştuğunu görebilirsiniz:

Universal Parcel Tracking - Global Package Tracking

Bu siteden Yanwen kodunu ile arama yaptığınızda, sağ tarafta RH kodunu da gösterir size.

Çok fazla alış veriş yapmış olmaya gerek yok.

Doğru bilgi.

Hayırlı olsun.
Teşekkürler hocam.

Sırf şu konuya cevap yazmak için üye oldum. İngilizce-Türkçe çeviri yapıp "gümrükten döndü yazıyor bu kargo geri gidiyor" diye bilgi veriyorsunuz. Arkadaş rh koduyla PTT sitesinden kontrol ettiğinde ürünün gümrükten çıkıp dağıtım merkezine gittiğini, hatta kaç TL vergi ödeyeceğini görecektir. Aynı şey başıma geldi. Bilgi kirliliği yapıp ısrarcı olmanız siteye bir üye kazandırdı 😄

Vallahi mesajınızı şimdi gördüm bana da aynısı geldi panik oldum çok sağ olun.

Aynı şey bugün bana da oldu sebebini anlayamadığım bir sekilde sanırım ürünler geri gidiyor.

Hocam ürün geri gitmemiş. Eğer ki yorumlarımı okursanız ürün gümrükten başarıyla geçmiş o anlamda yazmışlar yani.

Dipnot: Gümrük çalışanlarının kulaklarını çınlattığım için özür dilerim. Tamamen kendi basit ingilizcemden ötürü adamlara boşuna laf ettim.

PR ile başlayan paketlerinizi buradan takip edebilirsiniz: https://www.yw56.com.cn/
Bu şekilde sağda RH ile başlayan kod verecektir. O kodu gonderitakip.ptt.gov.tr'ye girerseniz ülke içinde takibini yapabilirsiniz.
Eki Görüntüle 907026
Allah razı olsun ya kaç gündür diğer kodla sorgulama yapıyorum. Sonuç yok tabi. :)
Ayırca
[İSTANBUL(AVR)]Returned from Customs

2021-03-04 10:41:31
yazıyor ama ptt sorgusunda hiç bir sıkıntı yok gözüküyor vergisi hesaplanmış ve dağıtıma çıkmış bakalım.
Yani "[İSTANBUL(AVR)]Returned from Customs" yazanlar korkmasın sanırım bu gümrükten dağıtım şirketine iade anlamına geliyor yani ptt ye.

Merhaba. Buradaki yorumlar çok faydalı oldu. PTT kargo ile sorgulattığımda benim ürünümün şu anda Eskişehir’de olduğunu gördüm ancak adresim Ankara sanırım yanlış barkod ile başkasına gönderilmiş çünkü alıcı ismi soyisminin başharfi farklı. Lütfen yardımcı olun. Bu durumda ne yapacağım? Siparişim Eskişehir’de o yanlış adrese gittiyse ürünlerimi alamayacağım. Teslim edilirse para iadesi olmaz. Canım sıkıldı çok

Merhaba. Buradaki yorumlar çok faydalı oldu. PTT kargo ile sorgulattığımda benim ürünümün şu anda Eskişehir’de olduğunu gördüm ancak adresim Ankara sanırım yanlış barkod ile başkasına gönderilmiş çünkü alıcı ismi soyisminin başharfi farklı. Lütfen yardımcı olun. Bu durumda ne yapacağım? Siparişim Eskişehir’de o yanlış adrese gittiyse ürünlerimi alamayacağım. Teslim edilirse para iadesi olmaz. Canım sıkıldı çok
Eskişehir'den Ankara'ya gidiyor olabilir, en son işlemde "PTT İşyerine Sevk Edildi" tarzı bir şey yazıyor mu?

Eskişehir'den Ankara'ya gidiyor olabilir, en son işlemde "PTT İşyerine Sevk Edildi" tarzı bir şey yazıyor mu?

Alıcı ismi baş harfi ve Soyadı baş harfi farklıydı.Ayrıca benim aldığım ürün çok hafif olmasına rağmen 130 gr yazıyor sorgulama yaptığım da PTT sitesinden. Barkod yanlış bence, o yüzden farklı şehirde başka birine teslim edilecek. Para iadesi olur mu? Ürünü benim teslim almadığım belli. Farklı şehre gitmiş.

Dosya Ekleri

• D4FD0CE8-3D72-49B4-9883-60D18B3282C1.png
    D4FD0CE8-3D72-49B4-9883-60D18B3282C1.png
    316,4 KB · Görüntüleme: 143
Screenshot_20210306-085341.png

Eskişehir üzerinden Ankara'ya gitmiş dediğim gibi, sorun yok merak etmeyin. Alıcı ismi kısmı her zaman bozuk PTT'de. i*** y** yazıyor yani isim yok demek. Gramaj ise kimi zaman doğru kimi zaman yanlış gözüküyor, çok takılmayın. Yanlış ürün gelme ihtimaline karşın paketi açarken üzerindeki takip no. gözükecek şekilde videoya çekerseniz sorunsuzca para iadesi alırsınız.

Geri
Yukarı