AliExpress kargo uçağı 17 gündür gelmiyor

Gonzales5234

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, malum efsane cuma indirimleri ile Çin'den kulaklık alayım dedim satıcı kargoya hızlıca teslim etti ancak kargo takip sekmesinde uçağın 17 gündür havada olduğunu gösteriyor. 1 hafta önce sipariş ettiğim kordon aynı kargo ile 10 günde gelmişti. Para iadesi alsam bile uçan fiyatlardan ötürü Türkiye'de yine alamam fikri olan var mı?

Ben ve arkadaşım QCY T13 kulaklık almıştık. Yaklaşık ikisi de 55 gündür yolda gözüküyor. Satıcı 60 gün olduğunda dispute açın ve iadenizi alın dedi. Kulaklık yolda gözüktüğü için de büyük ihtimal gelir demişti. Vergisini peşin verdiğim her ürün garanti 15 günde geliyordu. Bunun vergisi ise kapıda ödemeydi. Büyük ihtimal lojistik olayları daha farklı.

17track üzerinden bakıyorsunuz değil mi?
Resimlerde de görüldüğü üzere gerek track17 gerek aliexpress gerekse de caino gibi sitelerden baktığımda aynı şeyi gösteriyor.

IMG_20211219_204301.jpg
IMG_20211219_204338.jpg

Ben ve arkadaşım QCY T13 kulaklık almıştık. Yaklaşık ikisi de 55 gündür yolda gözüküyor. Satıcı 60 gün olduğunda dispute açın ve iadenizi alın dedi. Kulaklık yolda gözüktüğü için de büyük ihtimal gelir demişti. Vergisini peşin verdiğim her ürün garanti 15 günde geliyordu. Bunun vergisi ise kapıda ödemeydi. Büyük ihtimal lojistik olayları daha farklı.
Hocam bu yaz LED trafosu DC DC converter vb bir sürü malzemeyi kapıda vergi ödemeli bir şekilde sipariş etmiştim herhalde son zamanlarda gümrükte sıkıntı var.

Son düzenleme:
Resimlerde de görüldüğü üzere gerek track17 gerek AliExpress gerekse de caino gibi sitelerden baktığımda aynı şeyi gösteriyor.

Eki Görüntüle 1246480Eki Görüntüle 1246479

Hocam bu yaz LED trafosu DC DC converter vb bir sürü malzemeyi kapıda vergi ödemeli bir şekilde sipariş etmiştim herhalde son zamanlarda gümrükte sıkıntı var.

Olabilir. Ben satıcıya da sordum kargo firması direk AliExpress'in olduğunu söyledi. Zaten dispute açarken de kargo firması biz olduğumuz için direk satıcıyla anlaşmaya çalışmadan ücret iadesi sağlanacak yazıyordu. Eğer karttan çekilen para döviz olarak karşılığı yatıyorsa sıkıntı yok. Direk çektiği şekilde TL atıyorsa o zaman tekrar alınmaz. Ben Ekim'de satın almıştım. Dolar malum X2 oldu neredeyse.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-19-21-14-03-985_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2021-12-19-21-14-03-985_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı