AliExpress kargo ücreti ve vergi fiyatı

Mr_bıyık

Kilopat
Dostlar ilk defa alışveriş yaptım fakat kafama takılan bir şey var; kartımdan 50₺ kadar para çekilmiş, sitede 34 TRY gibi bir fiyat yazıyordu. Kargo ücreti olarak otomatik olarak sistem çekmiş mi oluyor? Ya da kargo ücretini gelen kargocuya mi vereceğim gümrük fiyatı ile beraber? Gümrük fiyatı bu yıl için hala 18₺ mi?
Screenshot_20210317-103252.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün linkini bir atın ekstra kargo ücreti var olabilir. Bir de bazı ürünlerde vergiyi satın alırken çekiyor ama o kısımda belirtir. Bu arada AliExpress dolandırıcı değil. Bazı arkadaşlar normalde olması gerekenden neredeyse 4/1 ucuza ürünler almaya çalışıyor tabi gönderilmiyor. Bunu da zaten sonrasında iade alıyorlar. Ürünü alırken satıcıyı, ürünü ve kargo bilgilerine tam bakarsanız sıkıntı yaşamazsınız. Ürün yorumu ya da mağaza yorumu bulunmayan şeyleride tercih etmemeye çalışın.
Hocam yaklaşık 900 küsur yorum var ve mağaza puanı 4.9 parasında değilim dolandırıcı olacaklarını da sanmıyorum alışveriş yapan kesim çok şaşırdım doğrusu kargo ücretini biz veriyoruz ücretsiz sevkiyat gibi bir ibare yok toplam fiyat 34₺ yapıyor ama karta baktım 50₺ çekilmis sanırım 15₺ kargo ücretini almış benim merak ettiğim iki konu kargo ücretini almış mi ? ve gümrük vergisi ne kadar olur bunu öğrenmek istiyorum ki kargo gelince parayı hazır edeyim

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210317-114007.png
    Screenshot_20210317-114007.png
    174,6 KB · Görüntüleme: 60
Benim ödeyeceğim sadece 17₺ mi kaldı hocam ilk defa aldığım için bilgim yok bu konuda.

Evet sadece vergiyi kapıda ödersiniz. Bu arada ürün alırken kargo kısmına dikkat edin. Çok yüksek bir kargo ücreti ödemişsiniz ürüne göre. Kargoya verilmediyse iptal edin başka satıcıdan alın.

Evet sadece vergiyi kapıda ödersiniz. Bu arada ürün alırken kargo kısmına dikkat edin. Çok yüksek bir kargo ücreti ödemişsiniz ürüne göre. Kargoya verilmediyse iptal edin başka satıcıdan alın.
Yok hocam daha verilmedi bana da pahalı geldi ücretsiz olan satıcılardan bakacağım şimdi teşekkur ederim
Hocam vergi kesinen 17₺ mi kimisi 50₺ verirsin diyor kafam karıştı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı