Aliexpress kargom 54 gündür gümrükte ve PTT'de gözükmüyor

Arashigimo

Kilopat
Daha fazla  
25 Ağustos'da 3 yıldır kullandığım Arctis 5'in kulaklık yastıkları yırtıldı. Bende aynı gün Ali Express'te sipariş verdim.
30 Ağustos'da kargom ülkeye giriş yaptı. Sistemde ve kargoı takipde öyle gözüküyor.
Fakat Aliexpress'ten altığım kargo takip numarası PTT'nin sisteminde gözükümüyor.
Ben gümrükten geçmesi zaman alır diye düşünereke bekledim. Fakat hala kargom ülkeye giriş yaptı diye gözüküyor. Başka hiçbir hareket olmamaış.
PTT'nin sisteminde de hala gözükmüyor.
İnternetten biraz araştırma yaptım fakat herhangi bir sonuç elde edemedim.
Son çare olarak buraya yazıyorum ve yardımınızı rica ediyorum.

Hem Aliexpress üzerinden hem de kargomu ülkeye getiren kargo firma üzerinden, kargo takip görsellerini ekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 131
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 123
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 121
Bu sıralar pandemiden dolayı Aliexpress gibi sitelerden ürünler gelmemekte Türkiye'de varsa Türkiye firmalarını seçin yurtdışından bazen Aliexpress kaynaklı değil de çalıştığı firma kaynaklı sıkıntı olur yıldızı yüksek firmalar ve güvenilir firmalar seçin bir de post firması hangisi ona bakın

Bu sıralar pandemiden dolayı Aliexpress gibi sitelerden ürünler gelmemekte Türkiye'de varsa Türkiye firmalarını seçin yurtdışından bazen Aliexpress kaynaklı değil de çalıştığı firma kaynaklı sıkıntı olur yıldızı yüksek firmalar ve güvenilir firmalar seçin bir de post firması hangisi ona bakın
Ürünü aldığım mağaza bu ve puanı yüksek
Türkiye'de ki fiyatı 140 tl ve altı üstü bir çift kulaklık yastığına bu kadar para vermek istemediğim için yurtdışından aldım.

Geri
Yukarı