AliExpress kargom Türkiye'ye girdi fakat 2 gündür hareket yok

Vergiler hariç 145 euro. Gümrükten geçti şu anda kargo adresimin şehrindeki merkez PTT de. Dağıtımı bekliyorum. Vergiler dahil 200 küsur euro ödedim.

E hani 150€ geçince sıkıntı oluyordu?

Satıcı kargolarken fatura kesiyor. Fatura ibrazında görünen ücret 150 Euro geçmemesi gerekiyor. Satıcı kargolarken faturama ürün faturasında vergimi yazıyor mu bilmiyorum zaten anlayamadığım kısım burası. Vergiler dahil fiyat 150 euro mu? Yoksa vergi hariç ham ürün fiyatı 150 euro mu? Şu an Bursa'da görünüyor. Yani gümrük ile ilgili hiçbir problem yaşamayacağım şu saatten sonra doğru mudur?

Benim kargom da 4 gündür uzun mesafeli nakliyat merkezine vardı olarak gözüküyor.
Ne zaman gelir?

Bende 5 gün sürdü gelmesi referans olması için takip kodumdan işlemlere bakabilirsin.

Satıcı kargolarken fatura kesiyor. Fatura ibrazında görünen ücret 150 euro geçmemesi gerekiyor. Satıcı kargolarken faturama ürün faturasında vergimi yazıyor mu bilmiyorum zaten anlayamadığım kısım burası. Vergiler dahil fiyat 150 euro mu? Yoksa vergi hariç ham ürün fiyatı 150 euro mu? Şu an Bursa'da görünüyor. Yani gümrük ile ilgili hiçbir problem yaşamayacağım şu saatten sonra doğru mudur?

Vergiler hariç 150 euro.

Satıcı kargolarken fatura kesiyor. Fatura ibrazında görünen ücret 150 Euro geçmemesi gerekiyor. Satıcı kargolarken faturama ürün faturasında vergimi yazıyor mu bilmiyorum zaten anlayamadığım kısım burası. Vergiler dahil fiyat 150 euro mu? Yoksa vergi hariç ham ürün fiyatı 150 euro mu? Şu an Bursa'da görünüyor. Yani gümrük ile ilgili hiçbir problem yaşamayacağım şu saatten sonra doğru mudur?
Benim aldığım ürün 130€ fakat satıcıdan fatura istedim 32€ olarak göstermiş sanırım gümrüğe takılmaması için yapmış

Benim aldığım ürün 130€ fakat satıcıdan fatura istedim 32€ olarak göstermiş sanırım gümrüğe takılmaması için yapmış

Şöyle bir sıkıntı da olabiliyor aldığın ürüne gümrük memuru bakıyor 2 TB SSD'yi 30 euro yazarsa bu gerçek fiyatı değil der iptal eder.
AliExpress'te aldığım ürün 155 Euro idi. Ürünü TL olarak aldım ilk seferde unuttum 150 Euro'yu geçtiğini satıcı ben söylemeden bana ulaştı siparişi iptal edin ticari olarak göndermem gerekecektir dedi 4 gün sonra iadem geldi.
İletişim halinde kalarak ürünü 145 Euro olarak düzeltti ve o şekilde satın aldım. Sonrasında eski hale getirdi.
Şu anda Bursa posta dağıtım merkezinde bekliyor.

Masayı tamamladığınızda.

CİMER'e konuyu yazdım. Dönüşe göre sizler ile paylaşacağım.

CİMER'den cevap geldiğinde bekliyoruz. Ben hala ödeme tutarı yani vergi dahil mi yoksa vergi harç mi anlayamadım. Belki benimki gözden kaçmıştır kimseyi yanlış yönlendirmeyelim.

Kargom evimin adresine ulaşmış.
Şu anda İstanbul'da olduğum için haftaya çarşamba deneyebileceğim.

WhatsApp Image 2023-04-13 at 10.56.07.jpeg
WhatsApp Image 2023-04-13 at 10.56.35.jpeg

Satıcı ile anlaştığımız gibi ayarlamasını yapmış eline sağlık :D.

Son düzenleme:
Şöyle bir sıkıntı da olabiliyor aldığın ürüne gümrük memuru bakıyor 2 TB SSD'yi 30 euro yazarsa bu gerçek fiyatı değil der iptal eder.
AliExpress'te aldığım ürün 155 Euro idi. Ürünü TL olarak aldım ilk seferde unuttum 150 Euro'yu geçtiğini satıcı ben söylemeden bana ulaştı siparişi iptal edin ticari olarak göndermem gerekecektir dedi 4 gün sonra iadem geldi.
İletişim halinde kalarak ürünü 145 Euro olarak düzeltti ve o şekilde satın aldım. Sonrasında eski hale getirdi.
Şu anda Bursa posta dağıtım merkezinde bekliyor.

CİMER'den cevap geldiğinde bekliyoruz. Ben hala ödeme tutarı yani vergi dahil mi yoksa vergi harç mi anlayamadım. Belki benimki gözden kaçmıştır kimseyi yanlış yönlendirmeyelim.

Kargom evimin adresine ulaşmış.
Şu anda İstanbul'da olduğum için haftaya çarşamba deneyebileceğim.

Eki Görüntüle 1738456 Eki Görüntüle 1738457

Satıcı ile anlaştığımız gibi ayarlamasını yapmış eline sağlık :D.

Güle güle kullanın hocam darısı bizim başımıza

Geri
Yukarı