AliExpress kargom Türkiye'ye girdi fakat 2 gündür hareket yok

Benim ürün yasaklı değil ama 150€ üstü nasıl bir sonuç çıkacak bilmiyorum ek vergi mi alırlar kutu açma parası mi gümrük müşavirliği olayı mı olur kafam çok karışık umarım sorunsuz gelir ..

Dosya Ekleri

• IMG_20230411_215213.jpg
    IMG_20230411_215213.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 587
Benim ürün yasaklı değil ama 150€ üstü nasıl bir sonuç çıkacak bilmiyorum ek vergi mi alırlar kutu açma parası mi gümrük müşavirliği olayı mı olur kafam çok karışık umarım sorunsuz gelir.

Ürünler vergiler hariç kaç TL maliyet çıktı ve vergi dahil kaç TL maliyet oluştu?

Belki takılmaz size gelir. Ürün çok hızlı ülkeye giriş yapmış.

Ürünler vergiler hariç kaç TL maliyet çıktı ve vergi dahil kaç TL maliyet oluştu?

Belki takılmaz size gelir. Ürün çok hızlı ülkeye giriş yapmış.
Hocam şöyle göstereyim size üç farklı satıcıdan aldım 269€ tuttu vergi olarak da 1.815₺ ödedim yani tek pakette mi gelecek 3 ayrı pakette mi bilemiyorum

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-12-09-14-36-301_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2023-04-12-09-14-36-301_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 586
  • Screenshot_2023-04-12-07-34-03-528_net.pkge.pkge.jpg
    Screenshot_2023-04-12-07-34-03-528_net.pkge.pkge.jpg
    34,6 KB · Görüntüleme: 571
Gümrük mevzuatında net olarak konu belirtilse de bir de yazılı olmayan kanunlar var. Gümrük memuru bazı durumlarda gerçek fiyatı yansıtmaması sebebiyle 100 € dahi onaylamıyor. Ayrı ayrı satıcılar olarak görüyorum. Hepsi için farklı takip kodu olursa daha kolay ülkeye girişi olur.

önemli bir konu:

Posta ve hızlı kargo muafiyeti Kanunu'na göre, yurt dışından alınan ve muafiyet kapsamına giren ürünlerde bir ay içerisinde sadece 3 adet sipariş verilebilir. bu siparişlerin toplam değeri ise 150 Euro'yu geçmemelidir. 150 Euro'yu geçen siparişlerde vergi ve gümrük işlemleri uygulanmaktadır.

Eğer 1 ay içerisinde sizin adınıza (kimlik numaranıza) parça parça verdiğiniz siparişler 150 Euro'yu geçerse yine gümrükte ek vergiler ile karşılaşabilirsiniz.

Gümrük mevzuatında net olarak konu belirtilse de bir de yazılı olmayan kanunlar var. Gümrük memuru bazı durumlarda gerçek fiyatı yansıtmaması sebebiyle 100 € dahi onaylamıyor. Ayrı ayrı satıcılar olarak görüyorum. Hepsi için farklı takip kodu olursa daha kolay ülkeye girişi olur.

önemli bir konu:

Posta ve hızlı kargo muafiyeti Kanunu'na göre, yurt dışından alınan ve muafiyet kapsamına giren ürünlerde bir ay içerisinde sadece 3 adet sipariş verilebilir. bu siparişlerin toplam değeri ise 150 Euro'yu geçmemelidir. 150 Euro'yu geçen siparişlerde vergi ve gümrük işlemleri uygulanmaktadır.

Eğer 1 ay içerisinde sizin adınıza (kimlik numaranıza) parça parça verdiğiniz siparişler 150 Euro'yu geçerse yine gümrükte ek vergiler ile karşılaşabilirsiniz.
3 adet kargo takip no var hocam peki ek ücret olarak ne kadar maliyet çıkar ben ona razıyım tek korkum müşavir ile alabilirsiniz denmesi bu durumda geçme olasılığı sizce nedir 1.500₺ kadar ek vergi isteme durumu olur mu 3 parça da benim kendi adıma kimlik numaram ile alındı ve hepsi şu an Türkiye'ye giriş yapılmış gözüküyor pazar sabahından beridir herhangi bir güncelleme yapilmadi

3 adet kargo takip no var hocam peki ek ücret olarak ne kadar maliyet çıkar ben ona razıyım tek korkum müşavir ile alabilirsiniz denmesi bu durumda geçme olasılığı sizce nedir 1.500₺ kadar ek vergi isteme durumu olur mu 3 parça da benim kendi adıma kimlik numaram ile alındı ve hepsi şu an Türkiye'ye giriş yapılmış gözüküyor pazar sabahından beridir herhangi bir güncelleme yapilmadi

Şu durum ile karşılaşan olmuş. Satın alırken ödenen vergi 150€ geçtiği için dikkate alınmadığı yeniden vergilendirmeye girmesi oluyormuş. Daha sonradan satıcı ile iletişime geçerek veriginin tekrar hesabınıza aktarılmasını talep etmeniz gerekiyor. Bengood geri ödeme yapıyor ama Aliexpress yapar mı bilemiyorum. Müşavir ile anlaşma olur mu bilgim yok.

Her durumda ek vergileri de ödeyerek ürününüzü alın 🤝

Çok güzel ürünler almışsınız, çok güzel hayalleriniz var. Sizi taktir ediyorum. 🎉✨

Şu durum ile karşılaşan olmuş. Satın alırken ödenen vergi 150€ geçtiği için dikkate alınmadığı yeniden vergilendirmeye girmesi oluyormuş. Daha sonradan satıcı ile iletişime geçerek veriginin tekrar hesabınıza aktarılmasını talep etmeniz gerekiyor. Bengood geri ödeme yapıyor ama Aliexpress yapar mı bilemiyorum. Müşavir ile anlaşma olur mu bilgim yok.

Her durumda ek vergileri de ödeyerek ürününüzü alın 🤝

Çok güzel ürünler almışsınız, çok güzel hayalleriniz var. Sizi taktir ediyorum. 🎉✨
Size çok teşekkür ediyorum hocam sıkılmadan usanmadan yardımcı olup kibarca yanıt verdiniz varolun :) evet aylardır Lian li markasinin peşinden koşuyorum desem yeridir kasasını aldım malum ülkemizde olmadığı için bu şekilde alabiliyoruz umarım sorunsuz sıkıntısız şekilde teslimatı yapılır.

3 ayrı satıcıdan almışsınız bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.
Teşekkürler hocam içim bir nebze olsa da rahatladı

Yeni konular

Geri
Yukarı