Aliexpress Neden Çok Ucuz?

Yer
Adana
Hocam bu arkadaşların olayı ne de bu kadar ucuzlar? Arduino ve birkaç parça daha benzer ürün alacaktım da denk geldim. Normal fiyatlarından en az %50 daha ucuz. Çakma mıdırlar, alınmayacak kadar dandikler mi, bi üçkağıt mı yapıyorlar neden ucuzlar bu kadar?
Aliexpress
Robot Kutusu
Ebay
Robotistan
Hemen hemen aynı setler ama fiyatlar arasında uçurumlar var. Hadi bizde vergi falan artırıyor tabii ki de Ebay'deki fiyatla bile arasında yaklaşık $20 fark var. Kıllandım açıkçası biraz sizlere de danışayım dedim.
Nedir ne değildir biraz tartışalım aklım karıştı yav.

Hocam Apple bile Çin'de üretiyor. İş gücü ucuz dediğiniz gibi. Taklit olmasa bile fabrikadan direk buraya düşüyorsa da böyle ucuz olmaz mı? Ve cidden yarı fiyatı gibi mebla insanı çekiyor açıkçası. Taklitse de pek sıkıntı olur mu acaba?

Ben genelde gopro aksesuarları için kullanıyorum aliexpressi. Gelen ürünler orjinali ile kıyaslanmaz ama işimi görüyorlar. Ufak tefek aksesuarlar için çok kullanışlı ama elektronik için tavsiye etmiyorum.

Son 1 ay içerisinde Aliexpress'ten, diğer sitelere nazaran yaklaşık % 50 civarında daha ucuz 4 farklı ürün aldım ve hepsi de orjinaldi.
Tabi diğer sitelerden hada ucuz olmasının tek sebebi; Çin malları olmasından. Çin malı deyip geçmeyin, bizim kaliteli diye aldığımız ürünlerin %90'ı zaten Çin malı. Tabi uyanık olup çakmalardan uzak durmak gerek.
Çakma ürünler de gayet basit anlaşılır zaten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı