Aliexpress para iadesi dolara göre mi yapılıyor?

Bir sakıncası yoksa ekran görüntüsü paylaşın dedim sadece. Bir şey demiyorum.
Diyelim ki 17 Mart'ta alışveriş yaptım 10 dolar karşılığı (bugün 6.43 dolar) bugünün kuruyla banka 64.3 TL kesti.
İade istedim. Diyelim ki İade 10 Nisan'da yapılacak. 23 gün sonra. 10 Nisan'da 64.3 TL geri yatar. İadenin kurla falan alakası olmaz. 17 Martta bitti o iş.
İsterse altı ay sonra iade etsin, banka kesintiyi yaptığı tarihe bakar. O gün müşterisini ne kadar borçlandırdıysa onu iade eder. Bunu X Y Z bankası gibi farklı prosedürü olmaz. Dolar düşükken çok yatıyordu. Yükseldi aynısı yatıyor demek. Ekran görüntüsü paylaşır mısınız demeyi gerektiriyor.
Üslubuna biraz dikkat etmen gerekiyor bence. Liseli birinin yazdıklarını okuyor gibi hissediyorum...

Cevap vermeyi kesmek, karşıdakine yapılabilecek en medeni hakarettir.
Bilgin olmadığı halde sadece deneyimlerinden yola çıkarak, "YOK OLMAZ ÖYLE ŞEY","YOK O ÖYLE DEĞİLDİR", bu yargıların hiç doğru değil. Resim istedin, ona bile kulp buldun, ne diyeyim.

Cevap vermeyi kesmek, karşıdakine yapılabilecek en medeni hakarettir.
Bilgin olmadığı halde sadece deneyimlerinden yola çıkarak, "YOK OLMAZ ÖYLE ŞEY","YOK O ÖYLE DEĞİLDİR", bu yargıların hiç doğru değil. Resim istedin, ona bile kulp buldun, ne diyeyim.
Soru soruyorum. Sinir krizi geçirmenize gerek yok. Cevap yazmayın yazılanı beğenmiyorsanız. Gözardı et, butonu var görmediyseniz haberiniz olsun. Niye kulp bulmak olsun. Sadece + ve - tarih sırasından dolayı bir soru sordum. Anlamak istediğiniz gibi anlayın.
Hakaret falan değildir. Gönül rahatlığıyla kesin.

Artı eksi farkı, senin hesap kartından, benim kredi kartından alışveriş yapmamla alakalı olabilir ki ne önemi var. Sonuç olarak ben o resimdeki işlemlerin, 1. sinin satın alma, 2.sinin iade olduğun söylüyorum. Sen gelmiş, artı eksiye takılıyorsun 😂

Son düzenleme:
Burada keyfi bir durum falan yok. TL bazından aynı miktar iadesi yasal zorunluluk olduğundan, kur düşse bile aynı miktar iade ediliyor olabilir. Kurun çıkması durumunda Enparanın iadeyi fazla yapması ise, müşteri memnuniyeti olarak yorumlanmalı.
Ben de dün yanlışlıkla dolarla aldığım ürünü iptal ettim. İadesi yapılacağını söylediler 2-3 gün içerisinde. Ama kredi kartım TL olduğu için, ödemeyi dolarla yapıp üzerinden komisyon alıp, iadeyi de banka alış fiyatından yaparlar diye korkuyorum ama sizinkisi ölye olmamış. Vakıfbank benimkisi.
aliexpress provizyon.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı