Aliexpress Vergi Atağı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İthalat bizi mağdur bırakıyor. Bırakın ithalatı da, beraber aşalım. Bakan çok iyi bir karar vermiş bence.

Bu adamın anlattıkları çok tutarsız. O zaman o zarfların vergisini ödersen bu yasal mı oluyor?🤔

Çok mantıksız.

İthalat bizi mağdur bırakıyor. Bırakın ithalatı da, beraber aşalım. Bakan çok iyi bir karar vermiş bence.
Ülkelerin dışarıdan gelen ürünlere vergi koyma sebebi kendi ürettiği ürüne olan ilgiyi artırmaktır normalde.
Fakat bildiğiniz üzere biz ihracatçı değil ithalatçı bir ülkeyiz. Yani dışarıdaki ürünlere vergi koyuyor fakat kendi insanının o ürüne denk olarak alacağı bir yerli mal yok. Bu sadece bizim dışarıdan ürünü daha pahalıya almamıza sebep olacak.

Bu adamın anlattıkları çok tutarsız. O zaman o zarfların vergisini ödersen bu yasal mı oluyor?[emoji848]

Çok mantıksız.
Türkiye'nin geleceği için AliExpress'ten, Amazon'dan vb. sitelerden alışveriş yapmayı bırakın. Türkler de her şeyi yapar.

Ülkelerin dışarıdan gelen ürünlere vergi koyma sebebi kendi ürettiği ürüne olan ilgiyi artırmaktır normalde.
Fakat bildiğiniz üzere biz ihracatçı değil ithalatçı bir ülkeyiz. Yani dışarıdaki ürünlere vergi koyuyor fakat kendi insanının o ürüne denk olarak alacağı bir yerli mal yok. Bu sadece bizim dışarıdan ürünü daha pahalıya almamıza sebep olacak.
Fırsatçı maalesef çok var kardeşim.

Gördüğünüz gibi adam vergi vermekten mutlu oluyor. Milletimiz vergi vermeyince bir huzursuzluk kaplıyor. Adamın cebinden daha fazla para çıkması mutlu ediyor. Hal böyle olunca vergiyi bassınlar.

Bu halka her şey müstahak. Adam hiç demiyor ben niye bu kadar vergi veriyorum diye. Adam benden daha fazla vergi alın diye resmen bağırıyor. Takdir ediyorum bu bakanı. Millet ne isterse onu veriyor.

Bu halk bunun gibi düşündüğü sürece bize her şey olur. Ben ağzımı açmıyorum zaten. Ben alıştım. Herkes kendisini alıştırsın. Sonuçta vergi konusunda lider ülkeyiz.

Türkiye'nin geleceği için AliExpress'ten, Amazon'dan vb. sitelerden alışveriş yapmayı bırakın. Türkler de her şeyi yapar.
Türkler her şeyi yapar dedikten sonra sizi ciddiye alamıyorum. Umarım ironidir.

Fırsatçı maalesef çok var kardeşim.
Aynen öyle. Üstelik dış güçler peşimizi bırakmıyor. Kesinlikle haklısın.

Son düzenleme:
Futbol sayfası yorumları gibi yazmak istiyorum. 1:02
Türkiye'de maynı mürünü müreten müreticim mergi ödüyor, mükkan kirası ödüyor, mistihdam için sgk, mergi mirimi mödüyor. Şunu ödüyo munu ödüyo mopp geliyor orda marfın miçerisinde mergi yok.

Ulan sorun zaten içimizdeki bu kadar vergi dışarıda vergi olmaması değil ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı