Aliexpress Vergi Atağı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gördüğünüz gibi adam vergi vermekten mutlu oluyor. Milletimiz vergi vermeyince bir huzursuzluk kaplıyor. Adamın cebinden daha fazla para çıkması mutlu ediyor. Hal böyle olunca vergiyi bassınlar.

Bu halka her şey müstahak. Adam hiç demiyor ben niye bu kadar vergi veriyorum diye. Adam benden daha fazla vergi alın diye resmen bağırıyor. Taktir ediyorum bu bakanı. Millet ne isterse onu veriyor.

Bu halk bunun gibi düşündüğü sürece bize her şey olur. Ben ağzımı açmıyorum zaten. Ben alıştım. Herkes kendisini alıştırsın. Sonuçta vergi konusunda lider ülkeyiz.

Türkler her şeyi yapar dedikten sonra sizi ciddiye alamıyorum. Umarım ironidir.
Vergi olsun ki devlet sağlam olsun. Tabiiki de mecbur kaldığımız zaman yapılablir ancak fazlası zararlı.

Arkadaşım üretmiyoruz ki sonra adam niye almazsın ucuza güzel malı. Buradan 100 TL'ye Preo marka kulaklık almak var Çin'den Kz kulaklık almak var.

İthalat bizi mağdur bırakıyor. Bırakın ithalatı da, beraber aşalım. Bakan çok iyi bir karar vermiş bence.
Sen bana Samsung'un, Apple'ın yerli alternatifini sun. Vestel deme bana saydığım firmalarla yarışabilecek düzeyde bir firma söyle. Ben de almazsam namerdim.

Vergi olsun ki devlet sağlam olsun. Tabiiki de mecbur kaldığımız zaman yapılablir ancak fazlası zararlı.
Siz iyi misiniz? Fazlası zarar diyor üstelik. Vergi oranlarından haberiniz var mı cidden merak ediyorum. En fazla vergi veren ülkeyiz daha ne olsun? Direkt maaşı vermiyoruz diye şükür edelim değil mi? Bu halkı anlamak güç.

Herhalde çok fazla yandaş kanal izlemiş birisin. Belirtiler çok fazla var. :D

Türkiye'nin geleceği için AliExpress'ten, Amazon'dan vb. sitelerden alışveriş yapmayı bırakın. Türkler de her şeyi yapar.
Allah allah nedenmiş? Türkiye'deki sözde yerli satıcılar alsın Aliexpress'ten sonra gelsin ülkede 3-4 katına satsın! Olmaz kardeşim kabul edemem bunu. Türkiye'de daha ucuzu ve yerlisi satılmıyorsa ne anlamı var? Eğer dışarıdan aldıklarımız ülkemizde üretilseydi ve çok fiyat farkı olmasaydı yurtdışı siteleri zaten az tercih edilirdi. Türkler de herşeyi yapar yapmasına fakat görmüyoruz ki. Hep sözde kalıp patinaj çekiyoruz.

Arkadaşlar boş yapmayın o vergilerler Çin'e transit otoban çekecek sayın liderimiz. O zaman kargolarımız çok daha hızlı gelecek. (!)
Şaka bir yana bu ne saçma iştir? :D :D

Siz iyi misiniz? Fazlası zarar diyor üstelik. Vergi oranlarından haberiniz var mı cidden merak ediyorum. En fazla vergi veren ülkeyiz daha ne olsun? Direkt maaşı vermiyoruz diye şükür edelim değil mi? Bu halkı anlamak güç.
Sizi anladım, siz bize layık değilsiniz. Ülkemizde Aselsan var. Memnun değilsen Türkiye'de, çık git o zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı