AliExpress'den figür almak ne kadar güvenilir?

Mehmet121

Hectopat
Daha fazla  
AliExpress'den ilk defa alışveriş yapacağım, güvenli midir? Alacağım figürlerin fiyatı sizce nasıl? Ve bu tarz figürleri alabileceğim daha iyi bir yer var mıdır?

Alacağım figürler;

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteden daha çok satıcı ile alakalı güvenilir olması. Eğer satıcı çok sayıda başarılı alışveriş geçmişine sahipse dolandırılma ihtimalin çok zayıf.

Siteden daha çok satıcı ile alakalı güvenilir olması. Eğer satıcı çok sayıda başarılı alışveriş geçmişine sahipse dolandırılma ihtimalin çok zayıf.
Anladım. Alacağım figürlerin hepsinin yorumları iyi fakat nerdeyse hiçbirinde Türkçe yorum yok bu biraz kafamı karıştırıyor.
AliExpress'de bir şey alacaksam 90% incelemelere bakarım.
Bende sadece yorumu iyi olanları kaydettim. Sanırım alacağım.

1. ve 3. linklerdeki Funko figürleri için konuşuyorum. Fiyatı çok ucuzsa muhtemelen taklittir diye düşünüyorum. Bu figürlerde sahte üretim oldukça fazla. İnternette bir sürü karşılaştırması da var. Malzeme ve boya işçiliği aslına göre oldukça kötü olabiliyor. Linke girmedim ama 39 TL civarında gözüküyor. Bu fiyata bırak normal figürü anahtarlık versiyonlarını bile bulamıyorsun. Fiyatları ortalama 150 TL civarında diyebilirim, 400'e kadar çıkabiliyor. Daha önce funko ile ilgili birkaç konuya da yazmıştım. Oralardan da inceleyebilirsin. Kafanda soru varsa yardımcı da olabilirim.

1. ve 3. linklerdeki Funko figürleri için konuşuyorum. Fiyatı çok ucuzsa muhtemelen taklittir diye düşünüyorum. Bu figürlerde sahte üretim oldukça fazla. İnternette bir sürü karşılaştırması da var. Malzeme ve boya işçiliği aslına göre oldukça kötü olabiliyor. Linke girmedim ama 39 TL civarında gözüküyor. Bu fiyata bırak normal figürü anahtarlık versiyonlarını bile bulamıyorsun. Fiyatları ortalama 150 TL civarında diyebilirim, 400'e kadar çıkabiliyor. Daha önce funko ile ilgili birkaç konuya da yazmıştım. Oralardan da inceleyebilirsin. Kafanda soru varsa yardımcı da olabilirim.
Merhaba aslında orjinal olması gibi bir isteğim yok. Sadece güzel olsun istiyorum en azından dış görünüş olarak. çünkü bunun için pek bir bütçem yok. Pek figür hayranı değilim fakat sevdiğim karakterlerinde olsun istedim ama pek dayanmaz diyorsanız almayabilirim.

Merhaba aslında orijinal olması gibi bir isteğim yok. Sadece güzel olsun istiyorum en azından dış görünüş olarak. Çünkü bunun için pek bir bütçem yok. Pek figür hayranı değilim fakat sevdiğim karakterlerinde olsun istedim ama pek dayanmaz diyorsanız almayabilirim.

Ya dayanır diye düşünüyorum sonuçta muhtemelen sergileyeceksiniz ve o şekilde duracak ama o fiyata nasıl bir ürün gelecek gerçekten bilmiyorum 40 TL yaklaşık 5 dolar. Orijinali de 10 dolardan başlıyor. Dediğim gibi malzeme kalitesi, boya işçiliği kötü olabilir. İnternetten karşılaştırmalarına bakıp öyle karar verin bence. Orijinallerde de bazen işçilik kötü olabiliyor. Ama sahte olanlarda işçilikte gerçekten saçmalayabiliyorlar.

Geri
Yukarı