AliExpress'den işlemci almak

Satıcıyla konuşsam kutunun üstünü 2 dolar yazsa o zaman az öder miyim?

10. nesil Intel anakarlar çok pahalı, maalesef alamam.

2 dolar ürün olarak yazarmı hiçbir fikrim yok ama gönderim esnasında sıkıntı olur diye belki yazmayabilir.
Satıcıyla konuşsam kutunun üstünü 2 dolar yazsa o zaman az öder miyim?

10. nesil Intel anakarlar çok pahalı, maalesef alamam.

1600 TL falan diyordu.
Burada 2000 TL.

Konu açmaya gerek duymadığım çok ufak bir soru soracağım. Aliexpress'ten gelen ürünlerin vergisi nasıl, nerede ödeniyor? Direkt fiyata yansımıyor mu? Aydınlatır mısınız beni?

Sanırım ürünü teslim edilirken ödüyorsun tam bilmiyorum.

Sepette vergi çıkıyorsa eğer onlar peşin ödeme şeklinde oluyor ve Aras Kargo ile geliyor. Herhangi bir ödeme çıkmıyorsa onları PTT Kargo getiriyor ve ücreti kapıda alıyor. 2 dolar yaz derseniz satıcı büyük ihtimal yazar ama ürün gümrük kontrolüne takılırsa vergisi yüksek çıkabilir.

Sepette vergi çıkıyorsa eğer onlar peşin ödeme şeklinde oluyor ve Aras Kargo ile geliyor. Herhangi bir ödeme çıkmıyorsa onları PTT Kargo getiriyor ve ücreti kapıda alıyor. 2 dolar yaz derseniz satıcı büyük ihtimal yazar ama ürün gümrük kontrolüne takılırsa vergisi yüksek çıkabilir.

Vergiyi ödemezsem ürün geri giderse paramı iade ederler mi?

Konu açmaya gerek duymadığım çok ufak bir soru soracağım. AliExpress'ten gelen ürünlerin vergisi nasıl, nerede ödeniyor? Direkt fiyata yansımıyor mu? Aydınlatır mısınız beni?

Ya uygulama üzerinden ya da kargo şirketine ödeniyor. Uygulamadan ödenirse zaten belli oluyor.

Geri
Yukarı