AliExpress'den işlemci almak

MTA38MTA

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC topluyorum AliExpress'de 2100TL'ye Ryzen 3600 işlemciler var sizce ne kadar güvenilir? Gelirken ne tür sorunlarla karşılaşabilirim bir sorun olduğu zaman muhatap bulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC topluyorum AliExpress'de 2100TL'ye Ryzen 3600 işlemciler var sizce ne kadar güvenilir? Gelirken ne tür sorunlarla karşılaşabilirim bir sorun olduğu zaman muhatap bulabilir miyim?
Vergiye güncelleme gelmiş sanırım öncelikle onu araştırmanızı öneriyorum. Güvenilirlik kısmında ise çok satış yapan yerlere yönelin. Zamanında 750 Ti almıştım halen daha çalışıyor.

Ürün sorunsuz olsa bile çok vergi ödersiniz ve Türkiye'deki fiyatından pahalıya gelebilir.

Vergiler ve kargo dahil 2300TL'ye 3600X var ikinci el 8 kişi almış 2 kişi beş vermiş.
Vergiye güncelleme gelmiş sanırım öncelikle onu araştırmanızı öneriyorum. Güvenilirlik kısmında ise çok satış yapan yerlere yönelin. Zamanında 750 Ti almıştım halen daha çalışıyor.
Vergiler ve kargo dahil 2300TL'ye 3600X var ikinci el 8 kişi almış 2 kişi beş vermiş.

Hocam geçen ay veri oranları 30% olarak değişti diye biliyorum. Gümrük memurunun insafına kalmış bir durum. Ben 900 küsur liralık araç kamerası için 500TL vergi ödedim mesela.

Vergi dahil yazmış zaten arkadaş fiyatı. Fiyat iyi gibi ama AliExpress'ten güven olmuyor. Eğer illa oradan alacaksanız mesela yorum sayısı, işlem sayısı falan onlara bakın. Diğer ürünlerindeki yorumları falan inceleyin. Satıcı ismi de önemli. Mesela garip garip satıcılar var sayfasına bakınca dolandıcı olduğu az çok anlaşılıyor. Bunlara iyi dikkat edin. Şahsen ben 5-6 satış yapmış satıcıdan ürün almaya çekinirim. Benim ürün aldığım satıcıların diğer ilanlarına da bakarım kaç kişi satın almış kaç kişi yorum yapmış. Ben 100'den aşağı yorum gördüm mü direk kapıyorum sayfayı. Tercih sizin tabii.

Geri
Yukarı