Aliexpress'e güvenilir mi?

Terminator8888

Centipat
Merhabalar ekran kartı almak için internetteki ürünlere bakıyordum ve Aliexpress'deki ürünlerin çok ucuz olduğunu gördüm, sizce güvenilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ekran kartı almak için internetteki ürünlere bakıyordum ve Aliexpress'deki ürünlerin çok ucuz olduğunu gördüm, sizce güvenilir mi?
Yorumlara ve derecelendirmeye bakarak alabilirsin; genellikle test edip gönderiyorlar. Ama yine genellikle termal macunları kurumuş oluyor, 80 dereceyi geçebilir testlerde. Satıcıyla konuşup düşük fiyat yazmasını söyleyin, zaten çoğu düşük fiyat etiketiyle gönderiyor.

Sipariş etseniz de malum virüsten dolayı ne kadar güvenilir olabilir? Onu geçtim gümrük vergileri sayesinde bir adet de devlete almış kadar oluyoruz. Almak istediğiniz modeller genelde 2. el yenilenmiş modeller oluyor.
Sisteminizi ve bütçenizi paylaşırsanız yurtiçinden parçalara bakalım daha yararlı olur.

Sipariş etseniz de malum virüsten dolayı ne kadar güvenilir olabilir? Onu geçtim gümrük vergileri sayesinde bir adet de devlete almış kadar oluyoruz. Almak istediğiniz modeller genelde 2. el yenilenmiş modeller oluyor.
Sisteminizi ve bütçenizi paylaşırsanız yurtiçinden parçalara bakalım daha yararlı olur.

Çinlilerden geçmez ama PTT çalışanından geçebilir. Kargonun birine yağ dökülmüştü. Sanırım dürüm yerken altına sermiş.

Bütçem 2700 TL
AMD RYZEN 5 1600
8 GB RAM
Anakart daha karar vermedim
RX 570-gtx 970-rx 470 gibi kartlar sadece bu ürünleri aliexpress ten alırsam sıkıntı yaşar mıyım?
Bahsettiğim gibi Aliexpress işi, ama sahibinden oturduğun yere yakın satan varsa tedbirli şekilde gidip test edip alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı