Aliexpress'ten Alışveriş ve Gümrük Vergisi

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Aliexpress'ten 27 dolara çizim için tablet aldım. 50 günü geçti İstanbul pimde bekledi bol bol ne yaptılar anlam veremedim. Daha sonra bulunduğum yerdeki PTT'ye bildiri geldi. Ürüne değer tespiti yapamamışlar. Bende siparişimi ve faturayı gönderdim. Ürünü bana 4 saat uzak olan ilin PTT merkez şubesine gönderdiler. Ürün daha ulaşmadı elime ki işin garibi 150 TL olan ürüne 160 TL vergi kesmişler. 1 nisan yaklaştı onun için mi böyle birşey yapıyorlar tek aklıma gelen mantıklı sebep bu çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık alınan ürünün fiyatına göre vergi biçmiyor gümrük görevlileri. Bende SIM kartlı akıllı kol saati almıştım paketin üzerine yazılan fiyat 9$ ürün ise 35$. Vergi ise 120 lira çıkmıştı. Ürünün fiyatından fazla vergi ödememek için kargoyu kabul etmeyeceksin.

Gümrük görevlileri kontrol etmezler SIM kart girişi var mı yok mu diye, zaten tablet adı altında geliyorsa bu fiyat çıkması normal, demek istediğim buydu. Benim aldığım saatin paketi üzerinde 'SIM TF CARD SMART WATCH ...' gibi bir şeyler yazıyordu, aptal gibi yazmış satıcı. Eğer vergiyi ödemek istemiyorsan; dediğim gibi gelen paketi kabul etmeyeceksin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı