Aliexpress'ten İşlemci Almak

Evet, PTT'nin gönderi takip sayfasında işlemden geçtikten sonra ne kadar vergi olduğu yer alıyor. Kapıda PTT çalışanına ödüyorsunuz, en azından bende öyle olmuştu.
Kargom Türkiye'ye gelmiş ama Aliexpress'te ki takip numarasını ptt gönderi takip'e yazınca fiyatı göstermiyor. Hatta neredeyse hiç bir şey göstermiyor ama numara yanlış de demiyor. Nasıl öğreneceğim?

Kargom Türkiye'ye gelmiş ama Aliexpress'te ki takip numarasını ptt gönderi takip'e yazınca fiyatı göstermiyor. Hatta neredeyse hiç bir şey göstermiyor ama numara yanlış de demiyor. Nasıl öğreneceğim?
global.cainaio ya gir PTT ye yazdığın kodu yaz orada kargonun aşamaları olacak aşamaların herhangi birinde başka bir kod var o kodu PTT ye yaz o zaman bilgiler ekranına gelir. Eğer gelmiyor ise ürün Türkiye ye girmemiştir.

global.cainaio ya gir PTT ye yazdığın kodu yaz orada kargonun aşamaları olacak aşamaların herhangi birinde başka bir kod var o kodu PTT ye yaz o zaman bilgiler ekranına gelir. Eğer gelmiyor ise ürün Türkiye ye girmemiştir.
Sağ ol girdim oradaki kodu, daha fazla detaylı bilgi verdi ama fiyatı yine göstermedi. Neyse 3-4 gün sonra yine denerim. Sadece kapıda bir sürprizle karşılaşmak istemiyorum.

İyiki satıcıya ürün fiyatını düşük yazmasını söylemişim. Gerçi Alexpress satıcıları hep düşük yazıyorlar da olsun. Bir de tabii ki de gümrük memurunun ters tarafına uğramak vardı. [emoji28] Hadi geçmiş olsun bana yardımlarını için sağ olun sağlıcakla kalın.
Screenshot_20190802_101517.jpeg

İyiki satıcıya ürün fiyatını düşük yazmasını söylemişim. Gerçi alexpress satıcıları hep düşük yazıyorlar da olsun. Bir de tabii ki de gümrük memurunun ters tarafına uğramak vardı. [emoji28] hadi geçmiş olsun bana yardımlarını için sağ olun sağlıcakla kalın.Eki Görüntüle 423137

Bende şu an FX6300 almak istiyorum da aynı notu yazacağım satıcıya ürün Türkiye'ye giriş yaptığında kesilen vergiyi nereden baktın?

PTT sayfasında yazıyor.

Teşekkür ederim ilk defa bir sipariş vereceğim Aliexpress'ten de sipariş verdikten sonra mağazanın sayfasına girip oradan iletişim kuracağım aynı notu iletirsem benim verdiğim sipariş o kısımda gözüküyor mu yoksa başka bölümden mi yazmam gerek, PTT kargo takip içinde her gün kontrol etmem mi gerek Aliexpress'i?

Yeni konular

Geri
Yukarı