AliExpress'ten yanlışlıkla 8500 TL'ye ekran kartı satın aldım, nasıl iptal etmeliyim?

SamedDX

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, geçenlerde AliExpress'ten MacBook'uma kılıf almıştım ve bu işlem için kredi kartımı tanımlamıştım normalde hep banka kartımdan alışveriş yaparım ama o sıra banka kartımda para yoktu. Bugün ekran kartı fiyatlarına bakarken sepete ekle demek yerine şimdi al dedim ve bir anda yetersiz limit dedi. Şu an bankamdan öyle bir ödeme kesilmemiş ama siparişlerim bölümünde ödenecekler kısmında listeleniyor. Kartımı hemen AliExpress'den sildim ama hala içim rahat değil AliExpress müşteri hizmetlerini bulamadım. Fotoğrafını koyuyorum şimdi bu sipariş ödenmemişse ben bunu nasıl iptal edeceğim?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-01-07 14.55.19.png
    Ekran Resmi 2022-01-07 14.55.19.png
    133,3 KB · Görüntüleme: 226
  • IMG_0343.PNG
    IMG_0343.PNG
    240,5 KB · Görüntüleme: 219
Kartınızı işleme kapatmak bir çözüm önerisi. Çünkü siparişe iptal talebi oluştursanız bile satıcı ürünü gönderebiliyor. Ve, ekran kartı da fiyatına göre bence çok pahalı.

Merhabalar, geçenlerde AliExpress'ten MacBook'uma kılıf almıştım ve bu işlem için kredi kartımı tanımlamıştım normalde hep banka kartımdan alışveriş yaparım ama o sıra banka kartımda para yoktu. Bugün ekran kartı fiyatlarına bakarken sepete ekle demek yerine şimdi al dedim ve bir anda yetersiz limit dedi. Şu an bankamdan öyle bir ödeme kesilmemiş ama siparişlerim bölümünde ödenecekler kısmında listeleniyor. Kartımı hemen AliExpress'den sildim ama hala içim rahat değil AliExpress müşteri hizmetlerini bulamadım. Fotoğrafını koyuyorum şimdi bu sipariş ödenmemişse ben bunu nasıl iptal edeceğim?

AliExpress'ten nasıl iptal edeceğinizi bilemem ama kartınızı Online alışveriş işlemlerine kapatmayı deneyin.

Sipariş iptal olur otomatikmen eğer limit yoksa.
Hocam kaç gün ve ya saat içinde mesela ben kartımı sildim bundan 2-3 hafta sonra limitim olursa benden kod falan sormadan çeker mi ?
Otomatik ödeme talimatı olmadığı sürece limit olsa bile çekmez, abonelik olsa neyse. Siparişi sildiyse bir sorun olmamalı.

Sipariş ödeme bekleyenler bölümünde duruyor ve benden bu kadar yüksek bir para çekerken kod talep edecektir değil mi? Hafızam beni yanıltmıyorsa 3 hafta önce basit bir kılıf alırken bile kod istemişti.
Kartınızı işleme kapatmak bir çözüm önerisi. Çünkü siparişe iptal talebi oluştursanız bile satıcı ürünü gönderebiliyor. Ve, ekran kartı da fiyatına göre bence çok pahalı.

Dostum kartımı şu an internete kapayamam.

Geri
Yukarı