Alınabilecek en F/P iPhone nedir?

Bütçem yok fakat çok fazla aşırıya kaçmak istemiyorum. Bu vakitte de dönüp sıfır iPhone 11 almak mantıklı mı yoksa üzerine koyup 12 mi alsam bilemedim.

Yurt dışına bir akrabam gidecek fakat fiyatlara baktığımda 2-3K fark için değer mi bilemedim düşük modeller için.

İkinci el almak istemiyorum dipnot olarak ekleyeyim.

2. El alırsanız iki telefonda gayet iyi bir fiyat performans ürünü, sıfır olarak iki telefonda fiyatlarını hak etmiyor.

Bütçem yok fakat çok fazla aşırıya kaçmak istemiyorum. Bu vakitte de dönüp sıfır iPhone 11 almak mantıklı mı yoksa üzerine koyup 12 mi alsam bilemedim.

Yurt dışına bir akrabam gidecek fakat fiyatlara baktığımda 2-3K fark için değer mi bilemedim düşük modeller için.

İkinci el almak istemiyorum dipnot olarak ekleyeyim.

Şu anda 0 fiyatını hak eden bir iPhone yok. İkinci ele sıcak bakmıyorsan bu fiyatlarla iPhone alma derim.

1.PNG

Amerika'ya gidecek insan buraya döner mi hocam?

Hocam konumuzla ne alakası var? Ortalama çoğu ülkede üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlar. Senin için Amerika'ya değil de Irağa gidelim orada da benzer bir tablo var. Gidip yurtdışından almak mantıklı mı değil mi orası tartışılır. Ben fiyat farkından bahsediyorum.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1842982

Hocam konumuzla ne alakası var? Ortalama çoğu ülkede üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlar. Senin için Amerika'ya değil de ırağa gidelim orada da benzer bir tablo var. Gidip yurt dışından almak mantıklı mı değil mi orası tartışılır. Ben fiyat farkından bahsediyorum.

Öncelikle Amerika'ya gitmek hem kolay değil hem de çok maliyetli hemen hemen aynı fiyata denk geliyor fakat Irak komşu bir ülke ve gidilmesi oldukça kolay. O yüzden en mantıklı seçenek Irak olacaktır. Söylediğim şeyi de mizah amaçlı söyledim çok da dikkate alınacak bir yorum değil.

Apple’ın SE, XR gibi cihazları dışında tüm telefonları amiral gemisi. F/P iPhone dediğimiz SE var onun da fiyatı 20 bin TL. İkinci el iPhone 11/12 gibi telefonlar alınabilir ama sıfır almak orta gelirli bireyler için bile imkansız oldu. Şuan elinde iPhone olanlar bayram ediyor ki bende onlardanım.
İkinci el 11/12 bizim şartlarımızda en mantıklısı.

iPhone SE modelleri çok ucuz olmadıkca alınmaz. 10 yıllık tasarıma sahipler. İphone 11 de fiyatı şişirilmiş bir telefon en iyisi 12/12mini olan modellere yönelmek.

Geri
Yukarı