iPhone 11 vs iPhone 12

Şu an iPhone 11 kullanıcısıyım. Kasa, ekran, kamera, işlemci, batarya olarak iPhone 12 bilindiği üzere daha iyi. iPhone 12'ye gelecek olan yazılım desteği de daha uzun vadede. Eğer iPhone 12 almanız bütçenizi zorlamayacak ise tabii ki iPhone 12'yi tercih edin. Şunu söyleyeyim ki iPhone 11 yıllar önce çıkmış olsa da hala güçlü kaliteli ve batarya konusunda da oldukça memnunum.(günlük minimum 6-7 saat kullanıyorum telefonu).

Arkadaşlar fiyat farkı var. Kamerası güzel olsun fotoğraf çekerim ama günlük bir kullanıcıyım. Oyun falan işim yok. Bir tek Clash Royale oynarım. Hangi telefon daha mantıklı? 12'de fiyat farkına değecek kadar yenilik var mı?

iPhone 12 almanı tavsiye ederim. İkinci el sorun değilse 25k e 12 Pro da alabilirsin.

iPhone 11 zengin gözükmek isteyen fakirlerin özellikşerine bakmayıp iPhone iyidir diyerek aldığı bir telefon.
Ekranı LCD ve 1080p bile değilken 60Hz. Ayrıca bataryası çöp.
12 ekranı falan daha iyi yani 12 öneririm.

iPhone 11 beklentilerinizi karşılayacaktır fakat iPhone 12 öneririm. Ben de ekran sebebiyle 12 aldım.

iPhone 11 ile iPhone 12 arasında ekran anlamında çok büyük fark var. OLED ekran bambaşka. İki telefonu yan yana alma imkanınız varsa bunu daha net görürsünüz. Kameraya gelince iPhone 11 hala çok güzel fotoğraflar ve videolar çekebiliyor, ve çekmeye de devam eder. Kamera için iPhone modeli araştıracaksanız eğer, en az 2 model yükselmeniz gerekiyor, Apple özellikle düz modellerde her yıl kameraya ahım şahım değişiklikler yapmıyor. Yani 11 ile 12 arasında belki kamera anlamında gözle görülür bir fark göremezsin, başta da belirttiğim gibi iPhone 11 kamerası güzel çünkü. Ama Phone 11 ile iPhone 13 arasındaki farkı net görebilirsin.

İkisini de kullandım. Kamera dersen iPhone 12 ders susarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı