Rehber Alınabilecek ve alınmayacak PS5 modelleri listesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam ben İngiltere'den alacağım fakat seri yazmıyor internet sitesinde nereden anlayabilirim?

Merhabalar CFI 1200A 100v 3.55A ps5 aldım ama türkiyede 220v olduğu için nasıl kullanılır bilmiyorum bu konuda tecrübesi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim

hocam 1200a serisi aldım priz ve ya voltaj konusunda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım türkiyede
Hocam bende 1200 a serisi aldım 100v yazıyor
Nasıl kullanıyorsunuz bilgi paylaşırsanız çok sevinirim

1200a 100v playstation 5 aldım ama türkiye prizi 220-240v nasıl kullacapım bilen var mı

1200a 100v playstation 5 aldım ama türkiye prizi 220-240v nasıl kullacapım bilen var mı

Son düzenleme:
Hocam ben İngiltere'den alacağım fakat seri yazmıyor internet sitesinde nereden anlayabilirim?

Yeni çıkan oyunların olduğu bundle modeller CFI 12 serisi.

Merhaba CFI 1200a 100v 3.55a PS5 aldım ama Türkiye'de 220v olduğu için nasıl kullanılır bilmiyorum bu konuda tecrübesi olan var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam bende 1200'a serisi aldım 100v yazıyor.
Nasıl kullanıyorsunuz bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.

1200a 100v PlayStation 5 aldım ama Türkiye prizi 220-240v nasıl kullacapım bilen var mı?

1200a 100v PlayStation 5 aldım ama Türkiye prizi 220-240v nasıl kullacapım bilen var mı?

Sıkıntısız kullanabiliyor olmanız gerekiyor.

Bu konunun doğru olduğunu düşünmüyorum.

Sıvı metal akma problemi çok yaygın bir mevzu değil. DualSense'in drift problemi de diğer Gamepad'ler kadar.

Yeni DualSense'lerin daha iyi olduğu konusunda internette hiçbir tatmin edici kanıt bulunmamakta. Hala daha drift sorunu yaşayan bolca kişi var.

Burada konsolu temiz kullanmak işin önemli kısmı aslında.

Temiz kullandıktan sonra hem konsol, hem de Gamepad sorun yaratmayacaktır.

Oyununuzu açıp keyfinize bakın. Xbox 360 veya PS3 gibi sorunlu aletler yok bu nesilde.

Bu konunun doğru olduğunu düşünmüyorum.

Sıvı metal akma problemi çok yaygın bir mevzu değil. DualSense'in drift problemi de diğer Gamepad'ler kadar.

Yeni DualSense'lerin daha iyi olduğu konusunda internette hiçbir tatmin edici kanıt bulunmamakta. Hala daha drift sorunu yaşayan bolca kişi var.

Burada konsolu temiz kullanmak işin önemli kısmı aslında.

Temiz kullandıktan sonra hem konsol, hem de gamepad sorun yaratmayacaktır.

Oyununuzu açıp keyfinize bakın. Xbox 360 veya PS3 gibi sorunlu aletler yok bu nesilde.

Katılıyorum artık yaygın bir mevzu değil kesinlikle sıvı metal akma sorunu. Hatta sonradan bu sorunun kaza ile yapıldığı ortaya falan bile çıktı ama her zaman konsolların ilk sürümlerini almak sakıncalıdır.

Katılıyorum artık yaygın bir mevzu değil kesinlikle sıvı metal akma sorunu. Hatta sonradan bu sorunun kaza ile yapıldığı ortaya falan bile çıktı ama her zaman konsolların ilk sürümlerini almak sakıncalıdır.
Evet son cümleniz bence de doğru. Markalar bazen yetiştirmek adına hızlıca sorunlu konsolları piyasaya sürebiliyor.

Xbox 360'ın RROD sorunundan sonra hiçbir firma buna yanaşmıyor. PS5'te de 1000 ve 1100 serisi arasındaki soğutma farkına bakarsanız dediğimi daha iyi anlarsınız. PS5 sırf sorunsuz çıkış yapsın diye Sony gereksiz büyük bir heatsink koydu alete. 1 sene sonra ise küçülttü. O yüzden artık bu cümle de çok geçerli değil gibi. Elbette elektronikte ilk aletler her zaman biraz şans ama erkenden bu alete sahip olmak da büyük ayrıcalık doğrusu.

Aynı kolun iç yapısını revize ettiler sadece hocam. Pek yeni sayılmaz açıkçası lakin drift konusunda katılmıyorum kusura bakmayın. 10 küsur yıl kullandığım PS2 kontrolcüsü bile drift yapmamıştı 1 kez olsun. DualSense thumbstick modülleri resmen kasıtlı olarak böyle seçilmiş.

Aynı kolun iç yapısını revize ettiler sadece hocam. Pek yeni sayılmaz açıkçası lakin drift konusunda katılmıyorum kusura bakmayın. 10 küsur yıl kullandığım PS2 kontrolcüsü bile drift yapmamıştı 1 kez olsun. DualSense thumbstick modülleri resmen kasıtlı olarak böyle seçilmiş.
Hocam PS5 diğer rakibinden 2 kat fazla satan bir konsol. Drift problemi görmek isteyeni Switch forumuna alalım :D

Sony PS3'ü yetiştiremediği için Gamepad'ler titreşim motoru olmadan çıkmıştı. O günlerden sonra bugünküler bana ultra sorunsuz geliyor.

Hocam PS5 diğer rakibinden 2 kat fazla satan bir konsol. Drift problemi görmek isteyeni Switch forumuna alalım :D

Switch deme hocam bana duvara kafa atasım geliyor.

Switch joy-con modelleri neden bu kadar çok drift yapıyor biliyor musun? Ben söyleyeyim, joy-con kontrolcüler o kadar küçük ve ince ki içerisindeki thumbstick modülü hatayda depremde yıkılan evler kadar kalitesiz.

Sony PS3'ü yetiştiremediği için Gamepad'ler titreşim motoru olmadan çıkmıştı. O günlerden sonra bugünküler bana Ultra sorunsuz geliyor.

O kontrolcünün adı Sixaxis hatta. Sonradan DualShock 3 olarak çıkmıştı titreşimli hali...

Ek olarak neredeyse birebir aynı iç yapıyı kullanıyor tüm PS5 modelleri. Yani bu bağlamda tek fark soğutma bloğu ve yenilenmiş fan yapısı oluyor. @Mert

Güncelleme yapmak istiyorum: Ankara'da hava şu an 40-42 derece ve CFI-1216a kodlu PS5 tam "3 kere konsol çok sıcak, lütfen kapatın" uyarısı verdi.

Belki biliyorsunuzdur ama bilmiyorsanız söylemekten memnuniyet duyarım.
PS5 soğumuyor hocam, Reddit'te araştırırsan birçok bu tarz haber ile karşılaşırsın. Adamlar konsolu erken çıkaracağız diye iç soğutma tasarımını ve soğutma bloğu bölümünde aceleci davranmış. @Mert

Son düzenleme:
Güncelleme yapmak istiyorum: Ankara'da hava şu an 40-42 derece ve CFI-1216a kodlu PS5 tam "3 kere konsol çok sıcak, lütfen kapatın" uyarısı verdi.
Eskişehir'de benzer sıcaklıklarla yaşıyorum, evim hamam gibi ve CFI-1216A kodlu PS5'im hiç konsol çok sıcak demedi, ilginç doğrusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı