Alınan bilgisayar parçasının kullanılmış olduğunu nasıl anlarız?

Planet90

Picopat
Bir süre sonra 1-2 bilgisayar parçası almak istiyorum. Bir soru sormak istiyorum.
Nette bilgisayar parçaları satan tanınmış yerleri biliyorsunuz, tek tek yazmaya gerek yok. Merak ettiğim buralardan alacağımız ürünlerin 0 olduğunu, daha önce kullanılmış ve iade edilmiş ürün olmadığını nasıl anlarız? Daha doğrusu böyle bir ihtimal var mı? Forumda araştırınca böyle konular çıkıyor.

Daha önce hep bu tarz sitelerden alışveriş yaptım ama geçen bir konuda bir şey okudum ve canımı sıktı.

Sırf bu yüzden acaba artık bilgisayar parçalarını Vatan Bilgisayar, MediaMarkt'tan mı alsam diye düşünüyorum.

Ben ilk bilgisayarımı aldığımda (İtopya), molex kabloları temassız bir biçimde gelmişti. Gelişigüzel bir işçilikle bağlamışlardı. Kasanın önündeki üç fan ışığı kapanıp açılıyordu (hatta kasa geldiğinde öndeki fanların ışığı yanmıyordu). Paneli açıp elektrik bandıyla düzelttim. Hiç uğraşmadım geri göndermeyle falan. Hala arada sırada temassızlık yapıyor. Hatta şu sıralar daha da arttı. Doğru yeri bulana kadar elimle sağdan bastırıyorum düzeliyor. Bu kadar dert olacağını bilseydim geri yollardım. Keşke yollasaymışım.

İade edilmesi kötü olduğu anlamına gelmez. Size gelen ürün sorunlu ise iade edersiniz zaten hocam. Her iadeli ürün sorunlu olmuyor. Sorunuzun cevabı olarak da kutuya bakarsınız en basitinden açılmış mı diye.

İade edilmesi kötü olduğu anlamına gelmez. Size gelen ürün sorunlu ise iade edersiniz zaten hocam. Her iadeli ürün sorunlu olmuyor. Sorunuzun cevabı olarak da kutuya bakarsınız en basitinden açılmış mı diye.
Hocam ben özellikle SSD'ye takıldım. Başkasının içine bir şeyler kurduğu ürünü almak istemiyorum. 0 içi tertemiz SSD istiyorum. Biraz taktım bu olayı :D

Bu online yerleri çok seviyordum, hazır sistemim oralardan mesela. Ama şimdi Vatan Bilgisayar'a falan mı gitsem diye düşünüyorum.

Hocam ben özellikle SSD'ye takıldım. Başkasının içine bir şeyler kurduğu ürünü almak istemiyorum. 0 içi tertemiz SSD istiyorum. Biraz taktım bu olayı :D

Bu online yerleri çok seviyordum, hazır sistemim oralardan mesela. Ama şimdi Vatan Bilgisayar'a falan mı gitsem diye düşünüyorum.
Hocam nasıl ki diğer yerlerde iade oluyorsa vatanda da oluyor. Bir fark yok bu durumda. Başkasının bir şey kurması sorun teşkil etmez. 0larsınız biter gider.

Hocam nasıl ki diğer yerlerde iade oluyorsa vatanda da oluyor. Bir fark yok bu durumda. Başkasının bir şey kurması sorun teşkil etmez. 0larsınız biter gider.
Hocam kesinlikle emin olmamakla beraber Vatan Bilgisayar'da iade edilmiş ise ürün, bunu Outlet bölümünde satıyorlarmış galiba. Yani gidip mağazadan raftan alınca, böyle kullanılmış bir ürünü alma gibi durum yok yanılmıyorsam.

Yanlışsam arkadaşlar düzeltebilirler. Dediğim gibi emin değilim.

Hocam kesinlikle emin olmamakla beraber Vatan Bilgisayar'da iade edilmiş ise ürün, bunu Outlet bölümünde satıyorlarmış galiba. Yani gidip mağazadan raftan alınca, böyle kullanılmış bir ürünü alma gibi durum yok yanılmıyorsam.

Yanlışsam arkadaşlar düzeltebilirler. Dediğim gibi emin değilim.
Büyük ihtimalle orda çıtır hasarlı ürünleri satarlar. Ama ürün temizse tekrar 0 olarak koyarlar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı