Alınan Samsung Tab S9 Ultra üniversiteye hazırlanan öğrenci için gereksiz mi?

Kağıt elbette iyidir. Fakat tablet gibi bütün okulun notlarını tutabilecek bir cihazın yanında bence geri planda kalıyor.

Hocam tabletten not tutmanın verimli olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda gelenekselciyim, her zaman defter kalem daha iyidir.

Hocam tabletten not tutmanın verimli olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda gelenekselciyim, her zaman defter kalem daha iyidir.

Gayet verimli hocam bence. Sizin fikriniz tabii. Saygı duyarım.

Bende s8+ var. Bende yks ye hazırlanıyorum. Ve tabletten çözüyorum her şeyi; notu da tabletten alıyorum, kitabı da tabletten çözüyorum vs. Aklınızdaki bütün soruları bana isterseniz burdan isterseniz farklı bir yerden iletişime geçerek giderebilirim.

Bende S8+ var. Bende YKS'ye hazırlanıyorum. Ve tabletten çözüyorum her şeyi; notu da tabletten alıyorum, kitabı da tabletten çözüyorum vs. aklınızdaki bütün soruları bana isterseniz buradan isterseniz farklı bir yerden iletişime geçerek giderebilirim.

Tableti iade ettim çünkü parasını ödemek için 60 gün günde 12 saat mesai yapmam gerekecekti yani bana bunu ailem değil kendim çalışarak alıyordum. Gerçekçi olmak gerekirse laptop powerbankla 24saat kullanım süresi var bir tablete 60 gün 12saat mesai benim için zor çok zor. Ama kesinlikle üniversiteyi kazanınca kredi kartımda limit oldukça yüksek, Tab S10 ultrayı alacağım. Ayrıca Tab S8+ modelini nasıl ne şekilde kullanıp nasıl avantajlarının olduğu, tecrübelerinizi öğrenmek iyi olur.

Tableti iade ettim çünkü parasını ödemek için 60 gün günde 12 saat mesai yapmam gerekecekti yani bana bunu ailem değil kendim çalışarak alıyordum. Gerçekçi olmak gerekirse laptop powerbankla 24saat kullanım süresi var bir tablete 60 gün 12saat mesai benim için zor çok zor. Ama kesinlikle üniversiteyi kazanınca kredi kartımda limit oldukça yüksek, Tab S10 ultrayı alacağım. Ayrıca Tab S8+ modelini nasıl ne şekilde kullanıp nasıl avantajlarının olduğu, tecrübelerinizi öğrenmek iyi olur.

Kağıt üzerinde çok not almam bana teknolojik bir defter olsun diyorsanız çizim tabletlerine veya dokunmatik taşınabilir monitörlere bakabilirsiniz hocam. Belirtmek istedim sadece.

Kağıt üzerinde çok not almam bana teknolojik bir defter olsun diyorsanız çizim tabletlerine veya dokunmatik taşınabilir monitörlere bakabilirsiniz hocam. Belirtmek istedim sadece.

Bir monitörüm var 24inç eyecare 75Hz ders çalışırken lazım olurdiye almıştım pek de kullanmıyorum ( çünkü laptopu istediğim gibi masamdaki kitaplara göre yerini falan değiştiriyorum bazen de bunaldımda mutfaktaki büyük masada çalışmak değişiklik yapmak bir yere bağlı kalmamak stres yapmamı engelliyor). Çizim tabletiyle ilgili olarak da, bu tür şeylerle vakit geçirmektense tüm odağımı dikkatimi derslere verip bu teknolojik aletlerden uzak durup sadece sınavlara odaklanmak bana çok daha mantıklı ve benim için en iyi olacak şey gibi geliyor, yanı uzun lafın kısası tablet gibi şeylerle vakit kaybedip ilgimin ve dikkatimin derslerden uzaklaşmasına neden olacak şeylerin bana uzak olmasını tercih edeceğim.

Hocam öncelikle şunu söylemek lazım. S9 ultra ya çıkmak tamamen gereksiz. S9 Ultra ne yapıyorsa düz S7 de yapıyor. Burda sizin öncelikle benim tablete ihtiyacım var mı diye düşünmeniz lazım. Ondan sonra bütçenize göre bi tablet alabilirsiniz. Mesela bi S9fe alıp yıl sonu satıp model yükseltebilirsiniz. S9U gereksiz bir yatırım senin için bu sene. Ben çok pahalı olmasın, uzun yıllar götürsün bir alayım tam alayım diye S8+ aldım.

S8+ özelliklerini anlatmama gerek yok internette var. Sadece bataryasından memnun değildim ort. 7 saat veriyordu. 20k mah Samsung powerbank alınca sıkıntım çözüldü.

Tablete ihtiyaç var mı sorusuna gelirsek; zaten laptop var diyorsun, yani bunu sadece soru çözümü için kullanacaksın. Tablet almana bile gerek yok çizim tableti alıp laptoptan da çözebilirsin. Ben tablet almanın artılarını ve eksilerini sayayım sana:

Artıları:
+ Kilolarca ağırlıkta kitap ve kocaman kalemlik taşımıyorsun. Her kitabın, notun ve kalemin her zaman elinin altında. Bir anda bir nota ya da kitaba ihtiyacın olduğu zaman "yanımda değil" sıkıntısı çıkmıyor.

+İnanılmaz ekonomik. Her kitabı ve denemeyi indirip çözüyorsun. Mesela bir kitaba 300 lira verip 1 haftada bitirsen 300 lira çöp oluyor, ama tablette öyle bi durum yok. Sadece bu da değil. Diğer konuyu örnek vererek açıklayayım. Geometri için Kenan karanın kitapları indirdim, ama hiç beğenmedim; gidip Eyüpb nin notlarını indirdim onu izliyorum. Eğer kitabı almış olsaydım tonla para direk çöp olacaktı.

+Mesela bir konuyu dinleyeceksin.(Örn: Ayt elektrik) arkadaşım elimizin altında not olması gerektiği için kendisinin çıkartması gerektiğini söyledi. Ama çok yorgun olduğunu belirterek kırtasiyete gitmemiş, notu çıkartmayınca da konuyu izlemedi; ben ise oturduğum yerden indirdim, ve konuyu yarıladım.

+Yine örnek vererek açıklayayım: Kimya için kitap çözecektik. Kitaba karar verince o gitti, çıkarttı, geri geldi(kütüphanedeydik). Yaz sıcağında terden ve yorgunluktan ölmüş haldeydi. Bense oturduğum yerden indirip çözmeye başladım.

+Mezuna kalacağımız kesinleşince ne kitaplar kullanacağımızı tartışıyorduk. Şu kitabı alırım dedi, bende "bende onu alırım muhtemelen" dedim, bana bağırarak "para mı vereceksin sanki, gidip indireceksin" dedi. Bende neden bu kadar zoruna gitti para vermemem diyince gülmüştük :D. Zaten o da tablet aldı sonrasında.

Eksileri:
-Sonuçta çok para verip bir mal alıyorsun. Elinden kaysa düşürsen gg. Dikkatli olman lazım. Ve çaldırmaman lazım. Kütüphanede yemek ya da nefes almak için dışarı çıkacağımızda çalınmaması için yanımda taşımam lazım. Sırt çantasının içine bir tane de omuz çantası koyup onla yanıma taşıyorum.

-Şarjları sıkıntı, ama zaten powerbankin var. Sana koymaz.

-Bi kitabı bitirince bitirdiğini hissetmiyorsun. Çözdüğünü anlamıyorsun değil, hissetmiyorsun. Kitap elinde yok ve çözdükçe eskidiğini görmüyorsun, motivasyonu az da olsa düşürebiliyor.

Aklıma gelenler bunlar. Eğer fazlası aklıma gelirse yazarım. S8+'ı almadan önce A6 nın kalemli modeli vardı bende. Onu kullanıyordum. Artık pdf'leri kaldırmamaya başlayınca yenisini aldım. Açıkcası Dex gibi büyük bi nimet var. Bi monitör+hub ile aynı anda videoyu izle+notunu al yapabilmek büyük rahatlık(monitörü çalıştırmak için bilgisayara para vermemekten bahsediyorum). Ama senin laptobun varmış zaten o yüzden artılara yazmadım. Bende monitöre para vermedim A6'yı kullanıyorum. Bu artı ve eksileri birebir deneyimledim. İstersen Samsung tabletlerin de ipadlere göre artılarını yazabilirim. Şimdilik benden söz bu kadar👋🏻👋🏻

Hocam öncelikle şunu söylemek lazım. S9 Ultra ya çıkmak tamamen gereksiz. S9 Ultra ne yapıyorsa düz S7 de yapıyor. Burada sizin öncelikle benim tablete ihtiyacım var mı diye düşünmeniz lazım. Ondan sonra bütçenize göre bir tablet alabilirsiniz. Mesela bir s9FE alıp yıl sonu satıp model yükseltebilirsiniz. S9u gereksiz bir yatırım senin için bu sene. Ben çok pahalı olmasın, uzun yıllar götürsün bir alayım tam alayım diye S8+ aldım.

S8+ özelliklerini anlatmama gerek yok internette var. Sadece bataryasından memnun değildim ort. 7 saat veriyordu. 20k mAh Samsung powerbank alınca sıkıntım çözüldü.

Tablete ihtiyaç var mı sorusuna gelirsek; zaten laptop var diyorsun, yani bunu sadece soru çözümü için kullanacaksın. Tablet almana bile gerek yok çizim tableti alıp laptoptan da çözebilirsin. Ben tablet almanın artılarını ve eksilerini sayayım sana:

Artıları:
+ Kilolarca ağırlıkta kitap ve kocaman kalemlik taşımıyorsun. Her kitabın, notun ve kalemin her zaman elinin altında. Bir anda bir nota ya da kitaba ihtiyacın olduğu zaman "yanımda değil" sıkıntısı çıkmıyor.

+İnanılmaz ekonomik. Her kitabı ve denemeyi indirip çözüyorsun. Mesela bir kitaba 300 lira verip 1 haftada bitirsen 300 lira çöp oluyor, ama tablette öyle bir durum yok. Sadece bu da değil. Diğer konuyu örnek vererek açıklayayım. Geometri için kenan karanın kitapları indirdim, ama hiç beğenmedim; gidip eyüpbnin notlarını indirdim onu izliyorum. Eğer kitabı almış olsaydım tonla para direk çöp olacaktı.

+Mesela bir konuyu dinleyeceksin.(örneğin: AYT elektrik) arkadaşım elimizin altında not olması gerektiği için kendisinin çıkartması gerektiğini söyledi. Ama çok yorgun olduğunu belirterek kırtasiyete gitmemiş, notu çıkartmayınca da konuyu izlemedi; ben ise oturduğum yerden indirdim, ve konuyu yarıladım.

+Yine örnek vererek açıklayayım: Kimya için kitap çözecektik. Kitaba karar verince o gitti, çıkarttı, geri geldi(kütüphanedeydik). Yaz sıcağında terden ve yorgunluktan ölmüş haldeydi. Bense oturduğum yerden indirip çözmeye başladım.

+Mezuna kalacağımız kesinleşince ne kitaplar kullanacağımızı tartışıyorduk. Şu kitabı alırım dedi, bende "bende onu alırım muhtemelen" dedim, bana bağırarak "para mı vereceksin sanki, gidip indireceksin" dedi. Bende neden bu kadar zoruna gitti para vermemem deyince gülmüştük :D. Zaten o da tablet aldı sonrasında.

Eksileri:
-Sonuçta çok para verip bir mal alıyorsun. Elinden kaysa düşürsen gg. Dikkatli olman lazım. Ve çaldırmaman lazım. Kütüphanede yemek ya da nefes almak için dışarı çıkacağımızda çalınmaması için yanımda taşımam lazım. Sırt çantasının içine bir tane de omuz çantası koyup onunla yanıma taşıyorum.

-Bir kitabı bitirince bitirdiğini hissetmiyorsun. Çözdüğünü anlamıyorsun değil, hissetmiyorsun. Kitap elinde yok ve çözdükçe eskidiğini görmüyorsun, motivasyonu az da olsa düşürebiliyor.

Aklıma gelenler bunlar. Eğer fazlası aklıma gelirse yazarım. S8+'ı almadan önce A6'nın kalemli modeli vardı bende. Onu kullanıyordum. Artık PDF'leri kaldırmamaya başlayınca yenisini aldım. Açıkçası DeX gibi büyük bir nimet var. Bir monitör+hub ile aynı anda videoyu izle+notunu al yapabilmek büyük rahatlık(monitörü çalıştırmak için bilgisayara para vermemekten bahsediyorum). Ama senin laptopun varmış zaten o yüzden artılara yazmadım. Bende monitöre para vermedim A6'yı kullanıyorum. Bu artı ve eksileri birebir deneyimledim. İstersen Samsung tabletlerin de IPad'lere göre artılarını yazabilirim. Şimdilik benden söz bu kadar👋🏻👋🏻

Zahmet edip bunları yazdınız tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Yazdıklarınızı dikkatlice okudum işte olduğum için birkaç saat sonra cevap yazacağım.

Hocam öncelikle şunu söylemek lazım. S9 Ultra ya çıkmak tamamen gereksiz. S9 Ultra ne yapıyorsa düz S7 de yapıyor. Burada sizin öncelikle benim tablete ihtiyacım var mı diye düşünmeniz lazım. Ondan sonra bütçenize göre bir tablet alabilirsiniz. Mesela bir s9FE alıp yıl sonu satıp model yükseltebilirsiniz. S9u gereksiz bir yatırım senin için bu sene. Ben çok pahalı olmasın, uzun yıllar götürsün bir alayım tam alayım diye S8+ aldım.

S8+ özelliklerini anlatmama gerek yok internette var. Sadece bataryasından memnun değildim ort. 7 saat veriyordu. 20k mAh Samsung powerbank alınca sıkıntım çözüldü.

Artıları:

+İnanılmaz ekonomik. Her kitabı ve denemeyi indirip çözüyorsun. Mesela bir kitaba 300 lira verip 1 haftada bitirsen 300 lira çöp oluyor, ama tablette öyle bir durum yok. Sadece bu da değil. Diğer konuyu örnek vererek açıklayayım. Geometri için kenan karanın kitapları indirdim, ama hiç beğenmedim; gidip eyüpbnin notlarını indirdim onu izliyorum. Eğer kitabı almış olsaydım tonla para direk çöp olacaktı.

+Mesela bir konuyu dinleyeceksin.(örneğin: AYT elektrik) arkadaşım elimizin altında not olması gerektiği için kendisinin çıkartması gerektiğini söyledi. Ama çok yorgun olduğunu belirterek kırtasiyete gitmemiş, notu çıkartmayınca da konuyu izlemedi; ben ise oturduğum yerden indirdim, ve konuyu yarıladım.

+Mezuna kalacağımız kesinleşince ne kitaplar kullanacağımızı tartışıyorduk. Şu kitabı alırım dedi, bende "bende onu alırım muhtemelen" dedim, bana bağırarak "para mı vereceksin sanki, gidip indireceksin" dedi. Bende neden bu kadar zoruna gitti para vermemem deyince gülmüştük :D. Zaten o da tablet aldı sonrasında.

Eksileri:
-Sonuçta çok para verip bir mal alıyorsun. Elinden kaysa düşürsen gg. Dikkatli olman lazım. Ve çaldırmaman lazım. Kütüphanede yemek ya da nefes almak için dışarı çıkacağımızda çalınmaması için yanımda taşımam lazım. Sırt çantasının içine bir tane de omuz çantası koyup onunla yanıma taşıyorum.

-Bir kitabı bitirince bitirdiğini hissetmiyorsun. Çözdüğünü anlamıyorsun değil, hissetmiyorsun. Kitap elinde yok ve çözdükçe eskidiğini görmüyorsun, motivasyonu az da olsa düşürebiliyor.

Aklıma gelenler bunlar. Eğer fazlası aklıma gelirse yazarım. S8+'ı almadan önce A6'nın kalemli modeli vardı bende. Onu kullanıyordum. Artık PDF'leri kaldırmamaya başlayınca yenisini aldım. Açıkçası DeX gibi büyük bir nimet var. Bir monitör+hub ile aynı anda videoyu izle+notunu al yapabilmek büyük rahatlık(monitörü çalıştırmak için bilgisayara para vermemekten bahsediyorum). Ama senin laptopun varmış zaten o yüzden artılara yazmadım. Bende monitöre para vermedim A6'yı kullanıyorum. Bu artı ve eksileri birebir deneyimledim. İstersen Samsung tabletlerin de IPad'lere göre artılarını yazabilirim. Şimdilik benden söz bu kadar👋🏻👋🏻

Aslında laptop la tabletin benim için tek farkı tablette kalemle müdahale etme imkanı bir de haritalar üzerinde çizim yapmak yaparkende mümkün olduğunca büyük olması benim için önemli idi ( bu biraz bireysel bir konu ) ders konusunda ise PDF dosyalatına kalemle müdahale haricinde ( biraz basit gibi gözüksede önemli detay ) benim için her yöden laptop daha kullanışlı fakat dediğim gibi haritalar üzerinde ve PDF'lere müdahale tabletin halen daha ihtiyacım olan bir cihaz olsa da bunu üniversitede almanın benim için daha uygun olacağını düşünüyorum. Monitör konusundada kesinlikle düşünüldüğünün aksine biraz yorucu oluyor kaloların sayısının artması herhangi bir aksi hareketle laptop tablet girişlerin zarar görebilecek oluşu falan masadaki cihaz sayısının artması eşya konulucak yerin azalması falan ama kesinlikle tableti eğitimde kullanma konusunu dikkatlice takip ediyorum ve edeceğim, teknoloji çağındayız günümüz dünyasından uzak kalmak pek de iyi olmicanı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı