Samsung Tab S9 Ultra alınır mı?

Dogukan_Boyraz

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, mimarlığı kazandım ve tablet alacağım inşallah. Tab S9 Ultra ya karar kıldım ama bir de sizin fikrinizi almak istiyorum. Kulaklığım kayboldu ve S9 Ultra alırsam 3K'lik kulaklık 1K ya gelecek. Kalemi de yanında olacak ve tablet, kalem, kulaklığı 28k ye kapamış olacağım. iPad Pro almak istesem kalem tablet kulaklık 35k civarına çıkıyor olacak neredeyse belkide geçedebilir . Merak ettiğim bir şey var, iPad Pro'nun yaptığı işi Tab S9 Ultra da yapabiliyor değil mi? Belki aynı kalitede olmaz ama S9 Ultra da yapıyorsa hiç sıkıntı yok. iPad Pro daha güçlü biliyorum ama S9 ultrada ona yakın işler yapıyorsa sıkıntı yok benim için. Mimarlık programlarında filan S9 Ultra sıkıntı çıkarır mı? Genel bir bilgilendirirseniz beni çok sevinirim tabletler hakkında çok bir fikrim yokta. :)

Apple ekosistemi kurmayı düşünüyorsan iPad Pro al geç, M.2 çip kullanıyor.
Tek eksisi IPS LCD ekran. OLED olsa tadından yenmez.

Apple ekosistemi kurmayı isterdim ama o kadar bütçem yok imkansız maalesef. Samsung'u düşündüm kulaklık şimdi 1K ya geliyor 3K ya ileride saat alsam telefonumda samsung kurmuş oluyorum ama Apple imkansız ekosistemi sadece tabletini alabilirim. Ama Samsung'un tabletide aynı programları çalıştırabiliyorsa sıkıntı yok aynı performansda olmasına gerek yok benzeri veya biraz daha altı olabilir.

Apple ekosistemi kurmayı isterdim ama o kadar bütçem yok imkansız maalesef. Samsung'u düşündüm kulaklık şimdi 1K ya geliyor 3K ya ileride saat alsam telefonumda samsung kurmuş oluyorum ama Apple imkansız ekosistemi sadece tabletini alabilirim. Ama Samsung'un tabletide aynı programları çalıştırabiliyorsa sıkıntı yok aynı performansda olmasına gerek yok benzeri veya biraz daha altı olabilir.
O zaman Samsung alabilirsin. İçindeki SoC güçlü. Sizi üzmez.

Herkese merhaba, mimarlığı kazandım ve tablet alacağım inşallah. Tab S9 Ultra ya karar kıldım ama bir de sizin fikrinizi almak istiyorum. Kulaklığım kayboldu ve S9 Ultra alırsam 3K'lik kulaklık 1K ya gelecek. Kalemi de yanında olacak ve tablet, kalem, kulaklığı 28k ye kapamış olacağım. iPad Pro almak istesem kalem tablet kulaklık 35k civarına çıkıyor olacak neredeyse belkide geçedebilir . Merak ettiğim bir şey var, iPad Pro'nun yaptığı işi Tab S9 Ultra da yapabiliyor değil mi? Belki aynı kalitede olmaz ama S9 Ultra da yapıyorsa hiç sıkıntı yok. iPad Pro daha güçlü biliyorum ama S9 ultrada ona yakın işler yapıyorsa sıkıntı yok benim için. Mimarlık programlarında filan S9 Ultra sıkıntı çıkarır mı? Genel bir bilgilendirirseniz beni çok sevinirim tabletler hakkında çok bir fikrim yokta. :)
Çok araştırdım; iPad pro 11 almak yerine Tab S9 Ultra(14 inc gerçekten çok büyük laptop almaya gerek yok bunun yanında ayrıca pc gibi kullanabildiğin özelliği de mevcut monitöre ya da klavyeye bağlandığında) almak daha mantıklı çünkü aynı fiyattalar eğer mimarlık için gereken uygulamalara rahat erişebilirsen kesinlikle Tab S9 Ultra derim ama bazı kişiler samsung amuled ekranların 2-3 yıl sonunda sıkıntı çıkardığını ayrıca samsung'un 5 yıl sonunda gerekli yazımsal desteği tablete vermeyi bıkabileceğini okudum daha önce de yaptığı gibi. Yani uzun ömürlü olsun dersen daha iyi uygulamalar olsun dersen çizim yapıcam dersen iPad pro 11 inc daha iyi ama kısa ömürlü olsa da iPad pro 12 inc ile kapışsın yeter dersen gerçekten Tab S9 kullanım kolaylığı olarak ve ekranın büyüklüğü olarak fiyatının da iPad pro 11 inc ile eşit olduğunu düşünürsek 25 bin tl civarında en mantıklı tercihin Tab S9 ultra olduğunu söyleyebilirim. Kalemi de içinde ekstarası oluyor. Kalem hissiyatı olarak da kişiden kişiye çok değişiyor; kimisi yumuşak uçlu yani S pen'i kimisi de sert-ağır hissiyatlı olarak apple pen'i seviyor. Bu arada bu yıl samsung kullanışlı apple uygulamalarını yavaş da olsa kendi sistemine katmaya başladı. Ben şahsen tercihimi iPad pro 12 inc den kullanırdım para derdim olmasa çünkü ekranı Tab9 ultraya göre ekranı küçük olsa da siyahları daha iyi gösteriyor ve çok uzun ömürlü ama ekstra 10 bin vermek insanı biraz üzebilir daha pen ve keyboard almadıysan.

Çok araştırdım; iPad Pro 11 almak yerine Tab S9 Ultra(14 inc gerçekten çok büyük laptop almaya gerek yok bunun yanında ayrıca PC gibi kullanabildiğin özelliği de mevcut monitöre ya da klavyeye bağlandığında) almak daha mantıklı çünkü aynı fiyattalar eğer mimarlık için gereken uygulamalara rahat erişebilirsen kesinlikle Tab S9 Ultra derim ama bazı kişiler Samsung amuled ekranların 2-3 yıl sonunda sıkıntı çıkardığını ayrıca Samsung'un 5 yıl sonunda gerekli yazımsal desteği tablete vermeyi bıkabileceğini okudum daha önce de yaptığı gibi. Yani uzun ömürlü olsun dersen daha iyi uygulamalar olsun dersen çizim yapacağım dersen iPad Pro 11 inc daha iyi ama kısa ömürlü olsa da iPad Pro 12 inc ile kapışsın yeter dersen gerçekten Tab S9 kullanım kolaylığı olarak ve ekranın büyüklüğü olarak fiyatının da iPad Pro 11 inc ile eşit olduğunu düşünürsek 25 bin TL civarında en mantıklı tercihin Tab S9 Ultra olduğunu söyleyebilirim. Kalemi de içinde ekstarası oluyor. Kalem hissiyatı olarak da kişiden kişiye çok değişiyor; kimisi yumuşak uçlu yani S Pen'i kimisi de sert-ağır hissiyatlı olarak Apple Pen'i seviyor. Bu arada bu yıl Samsung kullanışlı Apple uygulamalarını yavaş da olsa kendi sistemine katmaya başladı. Ben şahsen tercihimi iPad Pro 12 incden kullanırdım para derdim olmasa çünkü ekranı Tab9 ultraya göre ekranı küçük olsa da siyahları daha iyi gösteriyor ve çok uzun ömürlü ama ekstra 10 bin vermek insanı biraz üzebilir daha pen ve keyboard almadıysan.

Şu anlık en az 4-5 yıl götürsün yeter beni ondan sonrasında da duruma göre bakarız. Teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı