[Alındı] 4000 TL Intel i5 6500 GTX 1060 Sisteme Yorum

Meschea

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bu bilgisayarı kafamdan dizdim ve kimseye sormadan aldım, sizce sistem fiyatına göre iyi mi? Fiyatı 4165 TL geliyor, eğer değilse tavsiyeniz ne olurdu? Şimdiden yapacağınız yardımlar için teşekkür ederim.
Untitled1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı yok, gayet güzel. SSD'ye oyun kurmanız biraz zor olacak, boyutu çok düşük. Bunun dışında başka bir eksik yok denebilir. Belki monitör daha iyi bir model seçilebilirdi. Fiyatı iki katına çıkardı tabii ki. ASUS VG248QE veya benzeri FHD 144 Hz monitör seçilebilirdi. RAM'i en kısa sürede 16 GB yapın. Bu sistem ile oyunları düşük ayarlara oynamayacaksınız. Ultra ayarlara alınca da 8 GB RAM yetmeyecek güncel oyunlarda.

Sıkıntı yok, gayet güzel. SSD'ye oyun kurmanız biraz zor olacak, boyutu çok düşük. Bunun dışında başka bir eksik yok denebilir. Belki monitör daha iyi bir model seçilebilirdi. Fiyatı iki katına çıkardı tabii ki. ASUS VG248QE veya benzeri FHD 144 Hz monitör seçilebilirdi. RAM'i en kısa sürede 16 GB yapın. Bu sistem ile oyunları düşük ayarlara oynamayacaksınız. Ultra ayarlara alınca da 8 GB RAM yetmeyecek güncel oyunlarda.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Evet RAM sıkıntısı yaşıyacağımı sonradan fark ettim ama en kısa zamanda 16 GB'a çıkarmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS VG248QE veya benzeri FHD 144 Hz monitör seçilebilirdi.
Merhaba, ben de i5 6500 ve GTX 1060 ile ASUS VG248QE monitörü kullanıyorum. Yaklaşık 3 hafta oldu sistemi toplayalı ama acaba bu monitör yerine ASUS VP247H alıp 1060 yerine 1070 taksaydım daha iyi olur muydu diye içime kurt düştü. Monitörü uzun süre değiştiremeyeceğim acaba ilerleyen yıllarda sizce sıkıntı yaşar mıyım?

@PowerFulWho sizin göstermiş olduğunuz sisteme katılmıyorum. Bir oyuncuya i5 6500 işlemci gayet yeterli olacaktır. Dual Kit 16 GB Ram koymamanız Dual Chanel önemini bilmediğiniz algısı oluşturdu bende. @Meschea Bence iyi bir sistem kurmuş ve tek eksiği 240GB SSD, ilerleyen zamanlarda keşke daha büyük depolama alanına sahip bir SSD alsaydım demeniz muhtemel. Yalnız ben sistemde soğutucu göremedim Intel'in işlemci ile beraber verdiği soğutucu 5 para etmez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı