Intel i5 6500 GTX 1060 Sisteme Yorum

Yasin Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıdaki sistemi toplamayı düşünüyorum. SSD ve mekanik harddiskim var, onları kullanacağım. SSD Samsung Evo 840. Almayı planladığım parçalar şunlar;
  1. MSI B150 GAMING M3 Intel B150 1151 Soket DDR4 2133MHz Sata 3.0 Usb 3.1 ATX Anakart
  2. Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz 6MB Cache LGA 1151 İşlemci
  3. MSI GEFORCE GTX1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 192Bit VR Ready Grafik Kartı (GTX 1060 GAMING X 6G)
  4. Kingston DDR4 16GB(2x8) HyperX Fury Black 2133MHz Ram (HX421C14FBK2/16)
  5. Aerocool BattleHawk 600W 80+ Bronze 5 Fanlı, Kart Okuyuculu, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli Bilgisayar Kasası (AE-BH-600)
3400 lira civarı bir maliyet çıkıyor. Kasadan çok emin değilim. Özellikle 80+ sertifikalı güç kaynağı olan bir kasa seçtim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir sistem olmuş:):) Ama bana sorarsanız kasa ve psu ayrı alın. Ve belkide size biraz saçma gelebilir ama ileride CF yapmayacaksanız anakartı bazooka ile değiştirip işlemciyi i5 6600 yapabilirsiniz. Aralarında çok aşırı bir performans farkı yok . Sadece bir öneri

Bugün buna cok benzer bir sistemi 3600 TL'ye topladım. Sistem 1080p için gayet iyi, aynı zamanda baya serin çalışıyor. Şimdiden hayırlı olsun.

Güzel bir sistem olmuş:):) Ama bana sorarsanız kasa ve psu ayrı alın. Ve belkide size biraz saçma gelebilir ama ileride CF yapmayacaksanız anakartı bazooka ile değiştirip işlemciyi i5 6600 yapabilirsiniz. Aralarında çok aşırı bir performans farkı yok . Sadece bir öneri

Kasa ile güç kaynağını ayrı almanın ne gibi bir avantajı olur benim için? (Belki saçma bir sorudur. Gerçekten bilmediğim için soruyorum.) Anakart mevzusunda anakartın soğutma blokları, görüntüsü, yüksek PCI express sayısı ve tabiki oyuncu teması hoşuma gitti. CrossfireX düşünmüyorum ama anakartın bu özelliklerini, 6500 ile 6600 arasındaki performans farkına değişebileceğimi düşünüyorum.

Kasa ile güç kaynağını ayrı almanın ne gibi bir avantajı olur benim için? (Belki saçma bir sorudur. Gerçekten bilmediğim için soruyorum.) Anakart mevzusunda anakartın soğutma blokları, görüntüsü, yüksek PCI express sayısı ve tabiki oyuncu teması hoşuma gitti. CrossfireX düşünmüyorum ama anakartın bu özelliklerini, 6500 ile 6600 arasındaki performans farkına değişebileceğimi düşünüyorum.
Saygı duyarım sizin düşünceniz. PSU konusunda bazen forumlarda olsun gerek bilgisayarcıda olsun kasaya dahil olan psu 80 artı sertifikalı olmasına rağmen aerocool veya akasa gibi tanınmış psu ları kadar verimli,dayanıklı ve uzun ömürlü olmuyo. Eğer o kasayı alacaksanız siz bilirsiniz ve aerocool Nasıl kasa üretebilir hiç bilmiyorum dark zalman veya cooler Master alabilirsin:):)

Kasa için Dark N10 güç kaynağı olarak da Aerocool KCAS 600W 80+ tavsiye ederim. Ben aynı güç kaynağını kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı