[Alındı] 4000 TL Intel i5 6500 GTX 1060 Sisteme Yorum

Hayırlı olsun, sistemi güzel toplamışsın sıkıntı yok :)
Ama 16GB ram şart :D
Teşekkür ederim en kısa zamanda tamamlıyacağım

@PowerFulWho sizin göstermiş olduğunuz sisteme katılmıyorum. Bir oyuncuya i5 6500 işlemci gayet yeterli olacaktır. Dual Kit 16 GB Ram koymamanız Dual Chanel önemini bilmediğiniz algısı oluşturdu bende. @Meschea Bence iyi bir sistem kurmuş ve tek eksiği 240GB SSD, ilerleyen zamanlarda keşke daha büyük depolama alanına sahip bir SSD alsaydım demeniz muhtemel. Yalnız ben sistemde soğutucu göremedim Intel'in işlemci ile beraber verdiği soğutucu 5 para etmez.
Dual Kit yapamamamın tek sebebi bütçe ayrıca ssd konusunda sıkıntı çekiceğimi sanmıyorum genellikle oyunları bitirip silen biriyimdir.Görüşünüz için teşekkürler.

Merhaba, ben de i5 6500 ve GTX 1060 ile ASUS VG248QE monitörü kullanıyorum. Yaklaşık 3 hafta oldu sistemi toplayalı ama acaba bu monitör yerine ASUS VP247H alıp 1060 yerine 1070 taksaydım daha iyi olur muydu diye içime kurt düştü. Monitörü uzun süre değiştiremeyeceğim acaba ilerleyen yıllarda sizce sıkıntı yaşar mıyım?

Elindeki daha iyi. 1070 o monitöre fazla gelirdi. 4 sene sonraki ekran kartlarına hele hiç yakışmaz yok pahasına değiştirmek zorunda kalırdın. Şimdi 1060'ı 2 sene kullanır iyi fiyata satar sonra artık GTX1270 RX680 çıkar onla değiştirirsin.

Teşekkür ederim en kısa zamanda tamamlıyacağım

Dual Kit yapamamamın tek sebebi bütçe ayrıca ssd konusunda sıkıntı çekiceğimi sanmıyorum genellikle oyunları bitirip silen biriyimdir.Görüşünüz için teşekkürler.
Ben dual kit olayını diğer arkadaş için söyledim. Tabikide sizin bütçeniz neye müsaitse ona göre sisteminizi şekillendireceksiniz.

Arkadaşlar merhaba. Ben bu bilgisayarı kafamdan dizdim ve kimseye sormadan aldım, sizce sistem fiyatına göre iyi mi? Fiyatı 4165 TL geliyor, eğer değilse tavsiyeniz ne olurdu? Şimdiden yapacağınız yardımlar için teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 190037

Sistem gayet dengeli parçalarda sıkıntı yok. Bütçe buldukça RAM SSD takviyesi yaparsın. Hayırlı olsun.

Elindeki daha iyi. 1070 o monitöre fazla gelirdi. 4 sene sonraki ekran kartlarına hele hiç yakışmaz değiştirmek zorunda kalırdın. Şimdi 1060'ı 2 sene kullanır sonra artık GTX1270 RX680 çıkar onla değiştirirsin.
Açıkçası bu sistemi tam 10 yıllık bir sistemden sonra kurdum ve yine en azından 6-7 yıl idare ederim düşüncesiyle kurdum. Neden ekran kartını 2 yıl sonra değiştirmem gerektiğini düşünüyorsunuz ? Bu sistemle ileride en azından orta ayarlarda idare edemez miyim ?

Açıkçası bu sistemi tam 10 yıllık bir sistemden sonra kurdum ve yine en azından 6-7 yıl idare ederim düşüncesiyle kurdum. Neden ekran kartını 2 yıl sonra değiştirmem gerektiğini düşünüyorsunuz ? Bu sistemle ileride en azından orta ayarlarda idare edemez miyim ?

Yüksek görüntü kalitesine alıştıktan sonra ayar kısıp oynamak istemeyebilirsin diye düşündüm. 2 yıl sonra 500 TL zararına elden çıkarıp şimdi aldığın kart ücretine 500 TL ekleyerek yeni kart almak var. Yani 2 yıl kullanım karşılığı 1000 TL zarar etmek 4-5 yıl sonra tamamını kaybetmekten iyidir. Bu sistemi hiçbir değişiklik yapmadan 7 sene kullanabileceğini düşünmüyorum. En fazla 5 sene idare eder.

Yüksek görüntü kalitesine alıştıktan sonra ayar kısıp oynamak istemeyebilirsin diye düşündüm. 2 yıl sonra 500 TL zararına elden çıkarıp şimdi aldığın kart ücretine 500 TL ekleyerek yeni kart alsan yani 2 yıl kullanım karşılığı 1000 TL zarar etmek 4-5 yıl sonra tamamını kaybetmekten iyidir. Bu sistemi hiçbir değişiklik yapmadan 10 sene kullanabileceğini düşünmüyorum. En fazla 5 yıl idare eder.
Görüşünüz için teşekkürler :) Yani 2 yıl yeni bir sistem için çok erken geldi bana :) Maddi durumumda çok çok iyi değil ki sürekli parça değiştirebileyim. Bundan 5 sene sonra tabii ki yeni çıkan oyunlarda zorlanacaktır sistem ama yinede oynanabilir düzeyde çalışıtrabileceğimi düşünüyorum. Tabii ki çok katlanılmaz hale gelirse ve durumum olursa parça değiştirebilirim. Ama 2 yıl içinde sanırsam sadece 8 GB daha RAM ekleyebilirim:)

@davyjonesss Sıkıntı yok. GTX 1060 için en güzel tercihlerden birisi FHD 144 Hz. FHD monitörle GTX 1070 kullanmanız daha absürt olurdu. İleride kart yükselttiğinizde bu monitörde DSR açıp 2K'da 144 Hz'e ulaşabilirsiniz.

İ5 6500 ve GTX 1060 ikilisini kullanıyorum memnunum,
Gta 5 her ayar ultrada 8x MSAA Fhd, 40-60 fps arası
(Full HD sabit 60 almak için 1940 MHZ'ye hızaşırtıp 4x MSAA kullanıyorum)
2k Ultrada 8x MSAA 30-40 arası nadiren çimenlerde ve aksiyon sahnelerinde 30'un altına iniyor, 27-28'e falan.
4k ultrada 8x MSAA'ya ekran kartı belleği yetmiyor,4x MSAA'da 15 fps civarı veoynanmıyor, 2x MSAA'da 20-25 civarı.
4k'da akıcı oynamak için advanced'ı ve msaa'yı tamamen kapatmak gerekiyor geri kalan ayarlar ultrada 30'un üstünü yakalayabiliyorsunuz, şehir içinde 40 üstünü gördüğü de oluyor.

Anakart fazla abartı. O fiyata H170 anakartlar var. Ayrıca SSD çok düşük. Yani anakarta vereceğeniz parayla 250 GB alabilirdiniz. Yani anakartı B150M yapıp geriye kalan 100 ya da 150 TL'yi SSD'ye ekleseydiniz daha iyi olurdu. Ayrıca bu ekran kartı ile low ayarlarda oynanmayacağından 16 GB doku paketleri için gerekli. Monitör için bir şey diyemem; ancak işlemcin seni uzun süre idare eder.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı