[Alındı] 4000 TL Intel i5 6500 GTX 1060 Sisteme Yorum

Çok güçlü bir işlemci, fakat yeni toplanacak sistem için tercih edilmeyecek bir işlemci. Önceden elinizde varsa kullanılabilir, baya çatır çatırda oyun oynatır hatta render işlerini bile çatır çatır yapar, fakat eski nesil olduğundan dolayı yeni toplanan sistemlerde yeni parçalar tercih edilir.

Asus m70ad bilgisayarına sahibim oyunlar ultrada oynamak için hangi parçaları almalıyım
İşlemcin İ7 4790, Belleğin 8GB, Ekran Kartın GTX 745 sanırım. Yeni alabileceğin parçalar;
Ekran kartı olarak GTX 1070-1080 alabilirsin.
8GB 1600MHz DDR3 ram ekleyebilirsin. SSD'isi yok sisteminin en azından Windows'u kurabileceğin bir SSD alabilirsin.

Sent from my Recep Baltas Hayranı using Technopat Sosyal mobile app

@PowerFulWho sizin göstermiş olduğunuz sisteme katılmıyorum. Bir oyuncuya i5 6500 işlemci gayet yeterli olacaktır. Dual Kit 16 GB Ram koymamanız Dual Chanel önemini bilmediğiniz algısı oluşturdu bende. @Meschea Bence iyi bir sistem kurmuş ve tek eksiği 240GB SSD, ilerleyen zamanlarda keşke daha büyük depolama alanına sahip bir SSD alsaydım demeniz muhtemel. Yalnız ben sistemde soğutucu göremedim Intel'in işlemci ile beraber verdiği soğutucu 5 para etmez.

Bende i5 6500 işlemci aldım ve kendi soğutucunu kullanıyorum. 5 para eder. Gayette yeterli. 5 para edip etmeyeceğine sen mi karar veriyorsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı