[Alındı] 5000 TL Sistem

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda 'İnventus' firmasından topladığım sistemi sizinle paylaşmak istiyorum.

İlerde sistem toplayacak arkadaşlara fikir vermesi içinde sizinle paylaşıyorum.
Sistemimi şu bileşenlerden kurdum;

MSI B350M GAMING PRO AMD B350 Anakart
AMD Ryzen 5 1600X
CORSAIR VENGEANCE LPX DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB) DUAL (15-17-17-35) 1.35V Bellek
NOCTUA NH-U12S SE- termal İşlemci soğutucusu
MSI GTX 1060 GAMING X 6G GTX1060 Ekran kartı
FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı
PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED RGB Şerit LED Mid-Tower Pencereli Güç Kaynaksız

Dahili sabit disk, SSD , Monitör ve İşletim sistemi bende olduğu için ayrıca almadım.
Monitörüm eski zaten, oyun amaçlı Arçelik akıllı TV'mi kullanıyorum.
Tüm oyun türlerinde klavye ve fare ikilisini kullanmıyorum. Game pad kullanıyorum.

Sistemin tüm montajını yaptılar, bendeki parçaları da ekleyip, Şu an Ana kart dahil tüm güncellemeler yapıldı.
İşletim sistemini yeniden kurmadım, performansta sıkıntı yok.

Windows 10 Pro en son güncel sistemi kurulu, Orijinal lisanslı yeni sistemi tanımadı haliyle
beni gerekli yönlendirme ile, yeni sistemde tanıtmamı istedi. Cep telefonuma gelen güvenlik numarası ile
dakikalar içer sinde tüm Microsoft sistemlerim Orijinal oldu.

İlerde performans sıkıntısı çekersem yeniden kurmayı düşünüyorum, kaldı ki sistem şu an gayet verimli.
Sistem ve oyunlarla ilgili test yapmayı düşünmüyorum, ama ilerde yaşadığım oyunlarla ilgili sıkıntıları
tekrar burda yazarım.

Son olarak Steam, Origin, Uplay, Gog Galaxy deki 300' üstündeki oyunlarımı tıpkı bir konsol oynuyormuş
gibi oynayabilecek sistem toplamak istedim.Benim oyuncu profilime göre aşırı üst düzey topladım.

Artık bir 10 sene rahatlıkla oyun oynama sıkıntım olmaz inşallah.

Hoşçakalın arkadaşlar.
2018-01-14 13-14-07.JPG
2018-01-14 13-10-27.JPG
2018-01-14 13-10-59.JPG
2018-01-14 13-11-24.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerilmeyecek bir kasa değil. Başarılı bir kasa. "Tempered Glass" olmayan versiyonu 300 TL. Eğer görüntü takıntısı yoksa o alınıp 100 TL cebe atılabilir. Ancak şahsen ben "Tempered Glass" olanı alırdım. Şık duruyor :)

Abi aynı ürünü ben aldım. Şu an itibariyle İnventus da indirimde. Daha uygun fiyata alınabilir.
PHANTEKS P400 BLACK Eclipse P400 (PH-EC416P_BK) Mid-Tower Pencereli Güç Kaynaksız Siyah Kasa - inventus

Neden önermediğinizi açıkçası çok merak ettim bu kasanın aynısını sizde kullanmıyor muydunuz? Ve çok kez önerdiğinizi gördüm.
Aynısının pleksi versiyonunu kullanıyorum. Devir değişti. Phanteks'in başka kasaları da Türkiye piyasasına girdi. Artık o fiyata Enthoo Pro M alınabiliyor ki her yönden P400'den daha güçlü. Çoğu kasadan çok daha iyi hava akışına sahip. 300 TL harcanacaksa 270R veya P300 alınmasını tavsiye ederim. 350 veya 400 liraya ise Enthoo Pro M. Pişman edecek bir kasa değil ama alternatifleri daha iyi.

Son düzenleme:
Kasayı 360 TL'ye nerden aldınız? Uygun almışsınız.
İnventus İsimli bilgisayar satış firmasından.

Aynısının pleksi versiyonunu kullanıyorum. Devir değişti. Phanteks'in başka kasaları da Türkiye piyasasına girdi. Artık o fiyata Enthoo Pro M alınabiliyor ki her yönden P400'den daha güçlü. Çoğu kasadan çok daha iyi hava akışına sahip. 300 TL harcanacaksa 270R veya P300 alınmasını tavsiye ederim. 350 veya 400 liraya ise Enthoo Pro M. Pişman edecek bir kasa değil ama alternatifleri daha iyi.
Ben, MSI markasının kırmızıyı ürünlerinde kullandığı için, kasayı da ona uygun renkte alayım dedim.
Yani kırmızı olsun 3 kuruş pahalı olsun dedim :)

Önerilmeyecek bir kasa değil. Başarılı bir kasa. "Tempered Glass" olmayan versiyonu 300 TL. Eğer görüntü takıntısı yoksa o alınıp 100 TL cebe atılabilir. Ancak şahsen ben "Tempered Glass" olanı alırdım. Şık duruyor :)
Merhaba, yazın almayı istediğin sisteme bir göz attım. Tahminimce ana kart 4 GB ve kasada bugünkü fiyatları ile 4,500 TL civarında bir rakama geliyor.

Merak ettim forumda hiç tartışmaya açtın mı, toplamak istediğin sistemi?
Çok güzel tavsiye veren arkadaşlar var, bana çok yardımcı oldular sistemi toplarken.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnventus İsimli bilgisayar satış firmasından.

Ben, MSI markasının kırmızıyı ürünlerinde kullandığı için, kasayı da ona uygun renkte alayım dedim.
Yani kırmızı olsun 3 kuruş pahalı olsun dedim :)

Merhaba ,yazın almayı istediğin sisteme bir göz attım.Tahminimce ana kart 4 GB ve kasada bugünkü fiyatları ile 4,500 TL civarında bir rakama geliyor.

Merak ettim forumda hiç tartışmaya açtın mı, toplamak istediğin sistemi?
Çok güzel tavsiye veren arkadaşlar var , bana çok yardımcı oldular sistemi toplarken.
Anlamadım tam olarak yazdiklarinizi. Anakart 4 GB ve kasa derken ne demek istediniz?
Hayır açmadım. Yazın alacağım sistem için şimdi açmak mantıklı degil. Ayrıca daha iyi bir sistem toplanabilir bu fiyata ancak ben kendi istediğim özelliklere göre modifiye ettim diyeyim :) Ayrıca bu sistemin tamamı her parçayı tek tek en ucuz sitelerden secersen 4600 gibi bir fiyata geliyor -ekran kartı 1500 sayarsan-. Elbette bu fiyatı vermem bu bilgisayara. Parçaları daha ucuz alacağım başka planlarım var :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı