[Alındı] GTX 1060 + R5 2600 Toplama PC

Daha iyi parçalar seçilirdi ama aceleye geldi. X'in yerine şunu alırdın gibi yorumlar yapmayın, biliyorum.

Sistemi Vatan Bilgisayar Hatay şubesinden aldım ve orada toplattırdım.

Sistem:
AMD Ryzen R5 2600
MSI B350 PC Mate
MSI Armor GTX 1060 6 GB
Gskill 2x8 3000 MHz RAM
Toshiba P300 1 TB
Samsung 250 GB 960 EVO M.2
Cooler Master MasterBox Pro Lite 5 RGB
Cooler Master MasterWatt 600W 80+

Liste dar olduğu için sadece tek düzgün marka Logitech vardı.
Logitech G102 Prodigy
Logitech G430 7.1
Logitech G213 Prodigy
ASUS 24" VG248QE
Tunçmatik 1000VA UPS

Sonunda alabildim. Sistemi almak planımda yoktu. Haziran sonu gibi almayı düşünüyordum ama fırsat kolay geçmiyor elime dedim ve sadece 5 dakika içinde bunlara karar kıldım yani konu açmak için vaktim yoktu.
:dikkatli:
Şu an sistemi topladım, sürücüleri ve programları vb. kuruyorum. M.2 SSD ile 20 dakikada masaüstüne geldim. PC 5 saniyede açılıyor.

:kedi::kedi::kedi::kedi::kedi::kedi::kedi::kedi::kedi::kedi:

Hocam hayırlı olsun bende o kasayı almayı düşünüyordum ancak çok gürültülü çalıştığına dair çok fazla şikayet duydum kullananlardan, gerçekten gürültülü mü çalışıyor kasa?
Vatan'da toplayan eleman gücü anakarta değil PSU'ya bağladığı için başta sesli çalışıyordu. Egzoz ve öndeki 3 fanın 2'sini anakarta bağladım ve ses baya azaldı. MSI Command Center ile işlemci ve 4 kasa fanının 3'ünü anakarttan işlemci derecesine göre ayarla yaptım. Şu an bana göre en çok ses çıkaran şey işlemci fanı. Para biriktirebilirsem PWM uzatıcı ve gerektiği yerde sessiz ve güçlü bir işlemci soğutucu almak istiyorum.
Gece bir şey indirecek isem tüm LED'leri kapadıktan sonra MSI Command Center'den işlemci ve kasa fanlarını %25'e çekince neredeyse sıfır ses geliyor. Kasada ekran kartını saymazsak sürekli çalışan 6 fan olduğu için de tamamiyle sessiz olmasını beklemek yanlış olur.

Vatan'da toplayan eleman gücü anakarta değil PSU'ya bağladığı için başta sesli çalışıyordu. Egzoz ve öndeki 3 fanın 2'sini anakarta bağladım ve ses baya azaldı. MSI Command Center ile işlemci ve 4 kasa fanının 3'ünü anakarttan işlemci derecesine göre ayarla yaptım. Şu an bana göre en çok ses çıkaran şey işlemci fanı. Para biriktirebilirsem PWM uzatıcı ve gerektiği yerde sessiz ve güçlü bir işlemci soğutucu almak istiyorum.
Gece bir şey indirecek isem tüm LED'leri kapadıktan sonra MSI Command Center'den işlemci ve kasa fanlarını %25'e çekince neredeyse sıfır ses geliyor. Kasada ekran kartını saymazsak sürekli çalışan 6 fan olduğu için de tamamiyle sessiz olmasını beklemek yanlış olur.

Bende de 4 tane akasa viper kasa fanı var. Tek ses yapan fan işlemci fanı. Onuda çözemedim.:dikkatli:Bir 14 cm daha akasa viper almayı düşünüyorum ama fiyatı artmış.

Bende de 4 tane akasa viper kasa fanı var. Tek ses yapan fan işlemci fanı. Onuda çözemedim.:dikkatli:Bir 14 cm daha akasa viper almayı düşünüyorum ama fiyatı artmış.
Ben bütçeme göre ya MasterAir MA410P ya da MasterLiquid ML240L alırım alırsam.
Egzoz fanım RGB değil aslında onu da RGB alabilirim. :p
Ha bir de normalde öndeki fanların RGB'sine bağlı olması gereken kontrolcüyü ben odamın RGB'sini kontrol etmeye kullanıyorum yani RGB çoğaltıcı da lazım.
Şöyle bir parçadır o:
akasa-rgb-led-splitter-cable-mole-050-65012-1.jpg

Toplam kaç TL tuttu sistem?
Kasa 6K civarı, monitör ve ekipmanlar dahil 8500 TL. ( 1$ = 4.1 )
Hayırlı olsun, evde 2 tane de UPS var ama kullanılmıyor.
Benim yaşadığım bölgeye gelip ev ev dolaşıp reklamını yapsalar en az 200 satış yaparlar.
Voltaj dalgalanması, 10 saniyelik kesinti...

Geçen sabah PC kapalıyken UPS modemi 3 saate yakın açık tuttu. Böylelikle modem UPS almaya gerek olmadığına karar kıldım. :p

Son düzenleme:
Bu dediklerini yapabilecek kadar bilgisayardan anlamadığım için en iyisi ben başka kasa alayim ☺

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı