[Alındı] 6000 TL i7 6700K, GTX 1070 Sistem

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır beklediğim sistemi toplamış bulunmaktayım. Aylar süren araştırmalarım sonucu bu parçaları almaya karar verdim. 6000 TL içerisine monitör dahil değil. Parçaları linkte gösterilen yerlerden topladım. İndirim yakaladığım zamanlar oldu. Fiyatlar şu an itibariyle aynı olmayabilir.

İşlemci: Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

Anakart: ASUS MAXIMUS VIII HERO Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3800MHz(O.C) HDMI&DP Anakart

Ekran Kartı: MSI GAMING X Nvidia GeForce GTX 1070 8GB 256Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Ram: Corsair RAM

SSD: Samsung 250GB MZ-75E250BW 850 EVO SSD SSD

HDD: WD Hard Disk

Soğutma: Amazon.com: Corsair Hydro Series H100i v2 Extreme Performance Liquid CPU Cooler, Black: Computers & Accessories

Güç Kaynağı: Amazon.com: EVGA SuperNOVA 750 B2, 80+ BRONZE 750W, Semi Modular, 5 Year Warranty, Includes FREE Power On Self Tester, Power Supply 110-B2-0750-VR: Computers & Accessories

Kasa: NZXT H440

Monitör: BenQ 24" XL2411Z 1ms/144Hz Full HD Gaming Led Monitör (Dahil Değil)

Sistemi ilk topladığım anda çektiğim için kablo karışıklığı var kusura bakmayın.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Eki Görüntüle 192185
Eki Görüntüle 192186
Eki Görüntüle 192187
Anakart hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Sent from my SM-G900FQ using Technopat Sosyal mobile app

Anakart hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Sent from my SM-G900FQ using Technopat Sosyal mobile app

Biraz geç oldu kusura bakmayın. Anakartı uzun süredir kullanıyorum çok memnunum bir problem yaşamadım. Özellikle ses yongası dedikleri kadar iyiymiş. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bir sorum olacaktı 850 evo 250gb ssd den sticker çıkıyormu

Hayır, SSD'den herhangi bir sticker çıkmadı.

@ozntr Hocam size bir kac sorum olacak. Amazon alisverisiniz ile ilgili. Hocam ben de Amazon.de uzerinden sistem almak istiyorum. Ancak yurt disi kredi karti kullanimi ile ilgili bilgim olmadigi icin alamiyorum. Ilk olarak sorum şu. Kredi kartina Euro yukleyecegim (Oluyorsa tabii.). Sonra bu Euro'yu Amazon.de uzerinden harcayacagim. Bu durumda banka veya Amazon.de herhangi ek bir ucret aliyor mu? Komisyon gibi seyler okudum ama anlamadim. Ne gibi ekstra ucret aliniyor? Kisaca demek istedigim sepette gozuken 1100 Euro'luk sistem 1200 Euro'ya patlamasin bana? Sistemi aldiktan sonra 1100 Euro'luk sistem 1200 Euro felan cikmasin?
Bilgi :Alacagim urunun saticilari tamamen Amazon.de. Bu yuzden sepette gozuken 1100 Eur'luk sisteme Amazon.de ekstra gumruk felan gibi para almayacak. Benim sorum banka ile ilgili.

@ozntr Hocam size bir kac sorum olacak. Amazon alisverisiniz ile ilgili. Hocam ben de Amazon.de uzerinden sistem almak istiyorum. Ancak yurt disi kredi karti kullanimi ile ilgili bilgim olmadigi icin alamiyorum. Ilk olarak sorum şu. Kredi kartina Euro yukleyecegim (Oluyorsa tabii.). Sonra bu Euro'yu Amazon.de uzerinden harcayacagim. Bu durumda banka veya Amazon.de herhangi ek bir ucret aliyor mu? Komisyon gibi seyler okudum ama anlamadim. Ne gibi ekstra ucret aliniyor? Kisaca demek istedigim sepette gozuken 1100 Euro'luk sistem 1200 Euro'ya patlamasin bana? Sistemi aldiktan sonra 1100 Euro'luk sistem 1200 Euro felan cikmasin?
Bilgi :Alacagim urunun saticilari tamamen Amazon.de. Bu yuzden sepette gozuken 1100 Eur'luk sisteme Amazon.de ekstra gumruk felan gibi para almayacak. Benim sorum banka ile ilgili.

Merhabalar, şu ana kadar Amazon üzerinden yaptığım alışverişlerin tümünü Amazon.com yani US üzerinden yaptım. Amazon.de kullanmadım ancak sistem aynı olduğu için farketmez. Yurt dışında kredi kartını kullanacaksanız herhangi bir yükleme yapmanıza gerek yok, zaten isteseniz de kredi kartına herhangi bir yükleme yapamazsınız. Sadece bankamatik kartlarına yükleme yapabilirsiniz. Kartınızın bilgilerini girdikten sonra zaten otomatik olarak miktar Euro olarak çekilecek. Kartınızda 1100 euroluk (veya tl'ye karşılık gelen miktar) limitinizin olması yeterli. Daha sonra kartın ödeme günü geldiğinde bankaya gittiğinizde euro borcunuzu orada tl'ye çevirttirip ödeme yapabilirsiniz.
Son olarak, bana sorarsanız tüm sistemi yurtdışından toplamanızı önermem. Amazon tüm gümrük vergilerini dahil ederek hesaplıyor ancak bu miktar zaten Türkiye'den herhangi bir yerden alacağınız miktarı geçecektir. Ve buradaki gibi garanti imkanlarınız olmayacak. Ama birkaç parça getirecekseniz yurtdışından alışverişinizde kar etmeniz mümkün. Fiyatları iyice karşılaştırmanızı öneririm. İyi forumlar.

@ozntr Hocam garanti olayi kafami karistirdi. Yurt disinda Evga gibi firmalar haric garanti vermiyorlarmis. Garantiyi Amazon.de veriyormus bagimsiz olarak. Oyle mi? Bu garanti nasil isliyor?

@ozntr Hocam garanti olayi kafami karistirdi. Yurt disinda Evga gibi firmalar haric garanti vermiyorlarmis. Garantiyi Amazon.de veriyormus bagimsiz olarak. Oyle mi? Bu garanti nasil isliyor?
Garantiler konusunda çok bilgili değilim ancak Amazon da en fazla 3 aya kadar garanti veriyor diye biliyorum. Forumdaki Amazon'la ilgili başlıklara bakmanızı öneririm.

Hocam isin aslini ogrendim. Amazon.de hem ilk 1 ay kosulsuz sartsiz iade garantisi veriyor hem de 2 yil garanti veriyor. Bazi markalarin garantisi burada gecmiyor. Amazon.de'ye yolluyorsun orada servise yolluyorlar. Servis derken mesela MSI ekran karti aldin Amazon.de'ye yolluyorsun, onlar orada MSI'ya yolluyorlar. Tamir olmazsa degisim yapiliyormus. Arastirdigim kadariyla boyleymism Gercekten cok basarili.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı