[Alındı] AMD Ryzen R7 ve Asus prime x370-pro

Evet arkadaşlar uzun zamandır AMD zen mimarisini bekliyordum. Sonunda çıktı. Bende başlıkta belirtiğim bileşenleri aldım. Kingston 2x4 GB RAM hali hazırda vardı. DDR4 2133 MHz. Tahminimce cuma veyahut cumartesi elime ulaşır. Perşembe günü bütün dünya genelinde satışa sunulacağından dolayı. O zaman daha detaylı incelemeyi bu başlık altında paylaşağım ve oyun testlerinide tabiiki.

IMG_0120.JPG

IMG_0121.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin hayırlı olsun. Ben de aynı sistemi toplamayı planlıyordum.
Bir sorum var, Anakart içinde USB 3.1 destekleyen portlar var kasanın önündeki USB portlarına baglamak için, ancak kasada USB 3.0 destekleyen girişler var. Bu durumu nasıl çözdün? Kasadaki USB portlarını kullanabiliyor musun şuanda?

Kasadaki 3.0'lar zaten bağli. Ama 3.1 anakart üzerinden bağlıyorum. Kasa 3.1 desteklemiyor.

Tam anlayamadım kardeşim yada ben yanlış sordum galiba. Kasanın 3.1 desteklemedigini biliyorum. Kasanın önünde bulunan USB 3.0 baglantılarını kullanmak için kasanın içinden cıkan kabloyu anakartın neresine taktın? Bildigim kadarıyla anakart üzerinde USB 3.0 kablosunu takmak için yer yok, sadece 3.1 için var. Yanlışsam kusuruma bakma.
Eger 3.1 üzerinden alıyorsan, kasadan gelen 3.0 kablosu 3.1'e de takılabiliyor demektir, benimde merak ettigim konu buydu acıkcası.

IMG_0204.JPG

Kusura bakma ben yanlış anlamışım. Ben 3.0 diye biliyordum. Sonuçta bağlantı şekli böyle. Sorunsuz çalışıyor usb 3.0 lar.

Çok teşekur ederim emek verdin, zaman harcadın yardımcı oldun. Sen dogru anlamışsın resimdeki baglantı USB 3.0. Kaç gündür anakartın resimlerine bakıyorum orayı görmemiştim sen resim atınca tekrar baktım gördüm, sadece 3.1 var zannediyordum anakart üzerinde.
Anakart üzerindeki USB 3.1 baglantı yeri 24 pinlik güc baglantısının yanında, ben sadece o var zannediyordum.

İşlemciye overclock yapmayı düşünüyor musun?

Hayırlı olsun sistemin, gülü güle sorunsuz kullanırsın inşallah.

cok teşekur ederim emek verdin, zaman harcadın yardımcı oldun. sen dogru anlamışsın resimdeki baglantı usb 3.0. kaç gündür anakartın resimlerine bakıyorum orayı görmemiştim sen resim atınca tekrar baktım gördüm, sadece 3.1 var zannediyodum anakar üzerinde.
anakart üzerindeki usb 3.1 baglantı yeri 24 pinlik güc baglantısının yanında ,ben sadece o var zannediyordum.

işlemciye overclock yapmayı düşünüyor musun?

hayırlı olsun sistemin, gülü güle sorunsuz kullanırsın inşallah.
Sorun değil. :) işlemciye güzel bir sıvı soğutucu düşünüyorum. Sonra 4,4.2 arası bir overclock düşünüyorum.

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Amd candır. ;)

Teşekkür ederim. 2014 sonundan beri bekliyorum. Sonunda geldi ve aldım. İlk işlemcim Amd Athlon 2 idi. 2007 de marka PC almıştım. Çok memnun idim. Sonra birkac defa İntel kullandım ama aklım Amd de kaldı. Zen mimarisini duyduğumda heyecanlandım. Ve o gün bugündür bekliyordum vesselam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı