[Alındı] AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms

1.jpg

Siparişi vermemden sadece 1 saat sonra kargoya verdiler. Ürün elime dün ulaştı, gerçekten çok iyi kutu içeriğine sahip. Şuan ekran kartım olmadığından FreeSync testi falan yapamadım. Genel hatları ile güzel bir monitör. Bir çok moda sahip, internet, oyun, yazı, standart, film, spor. Oyun için ayrı modlara sahip monitörde FPS, RTS, Racing, Gamer 1, Gamer 2 mevcut. Bu seçeneklerden birini seçince diğer standart olarak ayarladığınız ışık ayarınız kontrast ve parlaklık ayarı sıfırlanıyor maalesef. 50'ye 90 oluyor. Benim gözler biraz hassas 35, 35 ayarı bana yetiyor. HDMI ile anakarta direk bağladım, 75HZ maalesef çıkmadı, bunun sebebi ise anakartımın 60Hz desteklemesi. Arka panel gerçekten çok iyi, HDMI, Display, VGA, Kulaklık çıkışı bulunuyor. Sağ alt köşeden ses simgesine tıklayarak yürütme cihazını monitörümüz olacak şekilde seçince, monitöre bağladığımız kulaklıktan ses alabiliyoruz. Ancak şunu da belirteyim, ben HDMI ile bağladığımdan dolayı diğer ek ses kablosunu takmadım. VGA ile bağlayacak biri diğer aux çıkışna yeşil renkte olana, kablo bağlaması gerekiyor. Zaten bu monitörü alıp da VGA(D-Sub) kullanacak yoktur. Monitörü taktıktan sonra ilk olarak ölü piksel testi yaptım, temiz çıktı.
Kutu içeriğine gelecek olursak;
  • Güç kablosu
  • VGA kablosu
  • HDMI kablosu
  • Display Port kablosu
  • Aux kablosu (Ses kablosu)
  • Rehber CD (Birkaç program barındırıyor)
Aux nedir?
Aux kelime olarak Auxiliary'nin kısaltmasıdır ve ek yedek anlamı taşır. Ses cihazlarında kullanılan Aux portu cihazın kendi dışında ses üreten bir başka cihazdan ses alması için kullanılır ve mevcut cihaz, diğer cihazdan aldığı sesi kendi hoparlöründen çıkartır.

66.jpg

7.jpg

88.jpg

Bluea.jpg Green.jpg RED.jpg White.jpg Black.jpg 9.jpg

Genel olarak beğendim monitörü, Hepsiburada üzerinden Tektekal adlı firmadan aldım. Bahsettiğim gibi çok seri kargoya verildi, kargo ücretsiz idi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı