Alındı: Asus VN247H Monitör

Evet arkadaşlar sonunda 8-9 senelik L1970HR Lg monitörümü değiştirdim. Artık pikseller "Ölmek istiyoruz n'olur bırak huzur içerisinde gidelim." diye söyleniyorlardı siyah olması gereken yerlerde yeşil pikseller çıkmaktaydı. Bende dayanamadım artık ve İstanbul Astoriadaki Vatan dan Asus VN247H aldım. Uzun zamandır istediğim bir monitördü ancak hem burada hemde başka forumlarda okuduğum kadarı ile hep bir sallantı sorunundan bahsediliyordu. Yaklaşık 700 tl ye aldım monitörü. Almadan önce orada bulunan teşhir ürününde çeşitli sallantı testleri yaptım. :ROFL: Şansıma benimle ilgilenen eleman az çok bilgili ve iyi niyetliydi. Eski monitörü 19 inç 1280x1024 idi. Bir anda 23.6 inç Geniş ekran 1920x1080p geçince bi ayrı tat almaya başladım bilgisayar kullanmaktan ne yalan söyleyeyim. Lafı fazla uzatmadan ilk görüşlerimi belirteyim;

1.) Evet monitör sallantı konusunda biraz hassas en ufak değdiğiniz de fark edilir derecede sallanıyor, ancak ne oyun oynarken ne de yazı yazarken sallanmıyor. Tabii kullanılan masanın da tesiri olabilir bunda. Bu açıdan korktuğum başıma gelmedi memnunum.

2.) Monitöre entegre hoparlörler hiç iyi değil, yani sadece koymuş olmak için konulmuş denebilir. Zaten kulaklık kullanıyorum ama olsun belirteyim dedim.:D

Kutunun içerisinden güç kablosu, VGA kablosu ve HDMI to DVI kablosu çıktı bunu da belirteyim.

Yani sonuç olarak ben memnunum, henüz şikayetim olan ve yahut rahatsız eden bir şey olmadı. Sorunuz var ise yardımcı olmaya çalışırım. Çok kaliteli olmasa da 1-2 fotoğraf koydum.

9295.jpg

IMG_9297.JPG

9296.jpg

Tercihiniz neden bu monitör oldu hocam ?
2015 başından beri kasa toplamayı düşünüyordum, o zamanlardan bakmıştım. Ocak-Şubat gibi dolar da düşüktü tabi 555tl civarında idi monitör. Sunduklarına göre fiyatı ucuz gelmişti. 2xHDMI portu var aynı anda PS4 de bağlı kullanmak istiyordum, 23.6 inç ziyadesiyle işimi görüyordu, son olarak da bir oyuncu olduğum için 1ms tepkime süresinin işime yaracağını düşündüğümden bu monitörü seçtim.

Bir süredir kullandığım iyi bir monitör. Şuan sabit ve gayet sağlam bir masada kullandığımdan sallanma yok. Ama normal bir bilgisayar masasında sallanma kaçınılmaz. Hayırlı olsun güzel seçim yapmışsınız.

Bir süredir kullandığım iyi bir monitör. Şuan sabit ve gayet sağlam bir masada kullandığımdan sallanma yok. Ama normal bir bilgisayar masasında sallanma kaçınılmaz. Hayırlı olsun güzel seçim yapmışsınız.

Evet bende mimarların kullandığı çizim masası üzerinde kullanıyorum ekrana çarpmadığım sürece hiçbir sıkıntı yok.

Bende yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Normal kullanımda monitör sallanmıyor ama ekranı silmek çok zor sallanması için dokunmak yetiyor. Tek eksi yanı sallanması. Hayırlı olsun :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı