[Alındı] Asus VN247H 23.6 LED Monitör

Merhaba eski monitörü emekliye ayırıp, yeni bir monitör almanın zamanı gelmişti. Uzun araştırmalar sonucu bu monitörü almaya karar verdim. Monitörün fiyatı 542 TL. 1 ms oluşu ve kaliteli görüntü vermesi beni almaya ikna etti .
İlk izlenimim monitör gerçekten güzel alınabilir. Monitörün üzerinde bulunan hoparlör gayet tatmin edici düzeyde. Bir eksisi fazla hızlı fare hareketlerinde biraz sallanması. Gerçi benim masamın sağlam olmaması durumu da var . :) Fotoğraf kaliteleri için üzgünüm, telefon ile çekildi.
1.jpg

2.jpg
3.jpg

4.jpg
5.jpg

Bf4 bir kare. :)
20140925_150229.jpg

• Panel Boyutu: Geniş ekran 23.6"(59.9cm) 16:9
  • Gerçek Çözünürlük : 1920x1080
  • Full HD 1080P
  • Piksel Değeri : 0.2715mm
  • Parlaklık(Max) : 250 cd/㎡
  • ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 80000000:1
  • Görüş Açısı (CR≧10) : 170°(H)/160°(V)
  • Tepki Süresi : 1 ms
  • Ekran Renk Sayısı : 16.7M

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3-4 aydır monitör araştırıyorum bütçem 600 TL Asus 23.6" Vn247H bu fiyata alabileceğim en iyi monitörlerden birisi olacak sanırım bu fiyata daha iyi bir monitör yok diye biliyorum size şöyle bir sorum olacaktır yardımcı olursanız sevinirim.

İki monitör arasında kaldım,

Asus 24" VG248QE
Asus 23.6" VN247H

İkisinin arasında performans olarak gayet çok fark var bunu herkes biliyor :) benim sorum bir kaç ay daha bekleyip VN247H mı almalıyım yoksa hiç gerek yok bir monitöre bu kadar para verilmez diyip VG248QE mi almayalım. Beni tatmin eder mi VG248QE

Ben oyuncuyum fps oyunlarını oynuyorum özellikle de CS:GO VG248QE beni idare eder mi ?

@Kubilay22 bu arada dostum hayırlı olsun...

Bende de Asus Vs239HV var. 23" 1080P IPS 5ms. Film ve oyun için almıştım. 4 Ay oldu. Sizce bu monitörü almamak ile hata mi ettim ? Dolar 2.49 iken Vatan Bilgisayara 508 TL verdim.

Neden hata etmiş olacaksın ki? Monitör gayet iyi hem oyun hem film için. Bende dolar kuru 2.28 iken VN247H almıştım ama IPS monitörleri şuan takip ediyorum IPS monitörlerin görüş açısı daha fazla ama tepki süreleri de fazla sonuçta biz insanlar devamlı daha iyiye ulaşmaya çalışırız. Elimizde bulunanla yetinsek sorun olmaz. Sonuçta monitörün senin ihtiyaçlarını karşılıyorsa hata etmemişsin demektir.
;);)

@aetahtali
Faresiz oynuyorum :sinsi: Fotoğraflarda fareyi göremedin sanırım. :) Eski masada yer sıkıntısı vardı, masam değişti çok şükür. İyi uykular.:LOL:
Eki Görüntüle 52104

XL- 750BH aynı fareyi kullanıyoruz. Fareye makro yazarken komutları 1 sn' nin altında bir süreye ayarladığım da 27 tanede bir 1 satır atlıyor makro kullanıyorsan sende dener misin?

Neden hata etmiş olacaksın ki? Monitör gayet iyi hem oyun hem film için. Bende dolar kuru 2.28 iken VN247H almıştım ama IPS monitörleri şuan takip ediyorum IPS monitörlerin görüş açısı daha fazla ama tepki süreleri de fazla sonuçta biz insanlar devamlı daha iyiye ulaşmaya çalışırız. Elimizde bulunanla yetinsek sorun olmaz. Sonuçta monitörün senin ihtiyaçlarını karşılıyorsa hata etmemişsin demektir.
;);)

XL- 750BH aynı fareyi kullanıyoruz. Fareye makro yazarken komutları 1 sn' nin altında bir süreye ayarladığım da 27 tanede bir 1 satır atlıyor makro kullanıyorsan sende dener misin?
Şuan farklı marka bir mause kullanıyorum. Değiştireli çok oldu.

Ben 1 yıldır kullanıyorum bu monitörü. Monitörün güzel yanlarını sen ve kullanan arkadaşlar biliyorsunuz zaten. Ben - lerden bahsedeceğim.
1. Ekrana dokununca parmak izi sırıtıyor oyuzden fiber bezli bir temizleyici öneririm.
2. Hoparlörleri ben biraz zorlayınca patlamış gibi ses vermeye başlamıştı tam soküp servise gidecektim düzeldi. Fazla yüklenme derim.
3. Kasa uzak kalıyor monitöre kulaklık takayım dersen çok derin ve takıp çıkarırken parmak acıtıyor. Onun için ara kablo kullanabilirsin.

Güle güle kullan yinede...

Ben 1 yıldır kullanıyorum bu monitörü. Monitörün güzel yanlarını sen ve kullanan arkadaşlar biliyorsunuz zaten. Ben - lerden bahsedeceğim.
1. Ekrana dokununca parmak izi sırıtıyor oyuzden fiber bezli bir temizleyici öneririm.
2. Hoparlörleri ben biraz zorlayınca patlamış gibi ses vermeye başlamıştı tam soküp servise gidecektim düzeldi. Fazla yüklenme derim.
3. Kasa uzak kalıyor monitöre kulaklık takayım dersen çok derin ve takıp çıkarırken parmak acıtıyor. Onun için ara kablo kullanabilirsin.

Güle güle kullan yinede...

1. Konuda haklısın ama bu çoğu monitörde aynı.
2. Zorlayınca derken ne demek istedin bilmiyorum ama devamlı en yüksekte kullanıyorum sorun yaşamadım.
3. Kulaklık takma yerleri dediğin gibi çok derin ben genelde kasaya taktığım için sorun yaşamıyorum.

Son bir madde ben ekliyeyim devamlı söylüyorum monitör temas halinde biraz sallanıyor. (n)(n)

1. Konuda haklısın ama bu çoğu monitörde aynı.
2. Zorlayınca derken ne demek istedin bilmiyorum ama devamlı en yüksekte kullanıyorum sorun yaşamadım.
3. Kulaklık takma yerleri dediğin gibi çok derin ben genelde kasaya taktığım için sorun yaşamıyorum.

Son bir madde ben ekliyeyim devamlı söylüyorum monitör temas halinde biraz sallanıyor. (n)(n)
Demek istediğim şuydu:Çok bass lı müzikleri %100 volume ile uzun süre dinleyince sıkıntı çıkabiliyor yani patlamış gibi cızırtı yapıyor ve birsüre sonra kendiliğinden düzeliyor.

Yeni çıkan AH-İPS monitörler çok kaliteli. Asus çok iyi iş çıkarmış. ASUS VN247H 23,6'' bu monitörde iyi ama orası ayrı. ASUS VX229H 21.5'' ile ASUS VX239H 23'' AH-İPS panel monitörler her açıdan görüntü kaybolması olmadan ekran deneyimi sunuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı