Alındı: Asus VN247H Monitör

Evet arkadaşlar sonunda 8-9 senelik L1970HR Lg monitörümü değiştirdim. Artık pikseller "Ölmek istiyoruz n'olur bırak huzur içerisinde gidelim." diye söyleniyorlardı siyah olması gereken yerlerde yeşil pikseller çıkmaktaydı. Bende dayanamadım artık ve İstanbul Astoriadaki Vatan dan Asus VN247H aldım. Uzun zamandır istediğim bir monitördü ancak hem burada hemde başka forumlarda okuduğum kadarı ile hep bir sallantı sorunundan bahsediliyordu. Yaklaşık 700 tl ye aldım monitörü. Almadan önce orada bulunan teşhir ürününde çeşitli sallantı testleri yaptım. :ROFL: Şansıma benimle ilgilenen eleman az çok bilgili ve iyi niyetliydi. Eski monitörü 19 inç 1280x1024 idi. Bir anda 23.6 inç Geniş ekran 1920x1080p geçince bi ayrı tat almaya başladım bilgisayar kullanmaktan ne yalan söyleyeyim. Lafı fazla uzatmadan ilk görüşlerimi belirteyim;

1.) Evet monitör sallantı konusunda biraz hassas en ufak değdiğiniz de fark edilir derecede sallanıyor, ancak ne oyun oynarken ne de yazı yazarken sallanmıyor. Tabii kullanılan masanın da tesiri olabilir bunda. Bu açıdan korktuğum başıma gelmedi memnunum.

2.) Monitöre entegre hoparlörler hiç iyi değil, yani sadece koymuş olmak için konulmuş denebilir. Zaten kulaklık kullanıyorum ama olsun belirteyim dedim.:D

Kutunun içerisinden güç kablosu, VGA kablosu ve HDMI to DVI kablosu çıktı bunu da belirteyim.

Yani sonuç olarak ben memnunum, henüz şikayetim olan ve yahut rahatsız eden bir şey olmadı. Sorunuz var ise yardımcı olmaya çalışırım. Çok kaliteli olmasa da 1-2 fotoğraf koydum.

9295.jpg

IMG_9297.JPG

9296.jpg

Sanıyorum konuda bu monitör sahibi 3 4 kişi var hepinize soruyorum arkadaşlar salı günü almaya gideceğim oyun yanında filme, az buçuk montaj işlerine de meraklıyımdır sallanma önemli değil duvara bütün bir masam var ne diyorsunuz alayım mı? Dezavantajları tam olarak nedir bunu merak ediyorum

Sanıyorum konuda bu monitör sahibi 3 4 kişi var hepinize soruyorum arkadaşlar salı günü almaya gideceğim oyun yanında filme, az buçuk montaj işlerine de meraklıyımdır sallanma önemli değil duvara bütün bir masam var ne diyorsunuz alayım mı? Dezavantajları tam olarak nedir bunu merak ediyorum

Şahsen ben gayet memnunum, bir dezavantajını görmedim o sallantı dışında, o da çok az oluyor dikkat etmediğiniz sürece fark etmiyorsunuz bile.

@theformul BenQ'nun RL2455HM Monitörü var. Aynı teknik özelliklere sahip. Fakat ayağı daha geniş ve 24 inç. Birazda BenQ'ya özel Flicker-Free, Black Equalizer teknolojilerini barındırıyor. Bu arada hayırlı olsun :).

@FireStorm Evet onu da biliyorum bir de aynı segmentte ViewSonic 'in siyah şık bir monitörü var fakat monitör de kargoyla hiç uğraşmak istemiyorum sizin BenQ sadece hepsiburadada görünüyor Vn247h ise direk 10 dk Vatandan alıp döneceğim ne bileyim karar veremiyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı