[Alındı] Asus ZenFone 6

Herkese merhabalar. Dün akşam bulunduğum yerdeki teknosa şubesinden 799 Tl ye Asus Zenfone 6 isimli cihazı satın aldım. Aslında Zenfone 5 alıcaktım, ancak stokta yoktu. Oradaki eleman da pazartesi günü geleceğini söyledi. Ben de 3 yıl boyunca Nokia Symbian kullanmanın vermiş olduğu sabırsızlık ile cihazı satın aldım. İçinde Android 4.3 yüklü idi, ben bunu yazılım güncelleştirme ile 4.4.2 ye yükselttim. Fakat buna rağmen Google Play Store da modern combat 5 indirmeye çalıştığımda, cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatasını aldım. Neden bilmiyorum, bilenler sebebini yazarsa sevinirim.
Öncelikle kişisel görüşlerimden bahsedeyim, cihaz büyük. Ben de biraz önyargılı davrandım büyük olduğu için. Ancak bir süre sonra kullanmaya alışıyorsunuz. Okulda arkadaşlarıma gösterdiğimde hepsi de telefonu kurcalamaya başladı, (AAA, General mobile discovery elite mi o?) diyen bile oldu. Telefon tasarım olarak da hoşuma gitti. Şimdilik başta belirttiğimden başka bir sorun göremedim. Bir süre kullandıktan sonra olumlu ve olumsuz yönlerini yazacağım.
1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7 (2).jpg
8.jpg

Hayırlı olsun , güle güle kullan.
Teşekkür ederim. Daha iyisi sizin olsun.
Benim de almak istediğim telefon bu. Eğer şikayetlerin varsa yazmanı istiyorum. Hayırlı olsun.
Şimdilik Modern Combat 5 yükleyememe sorunu dışında bir sorun yok. Android 4.4.2 ye yükseltmiş olmama rağmen sorun devam etmekte. Ekran büyük, ama zamanla alışıyorsunuz. Cihazı alabilirsiniz, tavsiye ederim.
Diğer sorularınıza açığım.

Mortal Combat 5 oyunu yakında gelecek. Sanırım telefonun donanımsal sorunlarından dolayı. Yani şu anda hiç bir ZenFone 6 kullanıcısı o oyunu oynayamıyor. Sorun sende değil.

Bildiğim kadarıyla Modern Combat 5 oyunu Intel işlemciler ile uyumlu değil ama kısa sürede güncelleme ile düzeltirler diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun kardeşim. Bende alacaktım Z6 fakat stokta yoktu. Bu yüzden Z5 aldım ve artan parayla da telefonu sigortalattım. Böylelikle garantim 3 yıl oldu ve cam kırılmasına ve telefonun çalınmasına karşı sigortalatmış oldum. Senden rican Antutu testi yapıp çıkan sonucu burada paylaşman.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı